Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Meksika’nın İlk Blockchain Birliği Kuruldu – Teknoloji Yayılmaya Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Meksika’nın İlk Blockchain Birliği Kuruldu – Teknoloji Yayılmaya Devam Ediyor
Meksika’nın İlk Blockchain Birliği Kuruldu – Teknoloji Yayılmaya Devam Ediyor28 Kasım tarihinde Forbes Mexico kaynağının aktardığı habere göre, içerisinde önde gelen blockchain yazılım firmalarından ConsenSys‘nin de olduğu Meksika’nın ilk blockchain birliği kuruldu.

Meksika Blockchain Birliği, Bitso, Volabit, BIVA, GBM, Lvna Capital, ConsenSys ve Exponent Capital tarafından hayata geçirildi. Kurumun temel amacı ise ülkedeki vatandaşları teknolojinin uygulanabilirliği ve potansiyel kullanımı açısından bilgilendirmek ve eğitmek. Kurum ilk olarak teknoloji ana akım kabul kazanmadan önce, belirli standartlar ve kurallar belirlemek istiyor. Blockchain Birliğinin geçici başkanı Felipe Vallejo, blockchain teknolojisinin daha şeffaf, güvenli ve verimli yöntemler üretebilme kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.

Birlik şu an için başka üye alımlarına açık. BIVA müdürü Maria Ariza, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

”Halka açık politika ve görüşmeler için bir alan yaratmak istiyoruz. Herkesin kendi fikirlerini beyan etmesi taraftarıyız.”

Kripto para ve blockchain endüstrisinin liderleri, özellikle 2018 yılı boyunca teknolojinin kabulünün artması ve daha fazla ülkeye yayılmak adına çeşitli girişimlerde bulundu ve hala bu girişimler devam etmekte. 27 Kasım tarihinde, aralarında Mike Novogratz’ın bankası Galaxy Digital‘in de bulunduğu bir grup firma, kripto para sektörü için öz düzenleme standartları oluşturmak için ADAM (Association for Digital Asset Markets) kurulunu hayata sokmuştu.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz Eylül ayında ise, Meksika hükümeti destekli Bank of Mexico, ülke içerisinde kripto para hizmeti sunacak bütün bankaların ve kripto para borsalarının, kendisinden izin alması gerektiğini ifade etmişti.

Meksika’nın İlk Blockchain Birliği Kuruldu – Teknoloji Yayılmaya Devam Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Meksika’nın İlk Blockchain Birliği Kuruldu – Teknoloji Yayılmaya Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 2019 ‘da hangi sürprizlere gebe olacak? Ünlü Yatırımcı: Bundan Sonra Bir Boğa Sezonu Daha Yaşanacak, Bu Bir Gerçek Edward Snowden: “Kripto paraların ve Blockchain’in ‘kötülük yapalım’ düğmesi yok.” Bitcoin fiyat analizi: Bu hafta BTC yükselişini belirleyecek en kritik direnç noktası Bitcoin ve XRP Sonrası Litecoin de Spend’e Ekleniyor! Artık Bitcoin SV (BSV) beşinci en büyük kripto para

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır