Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Amerikan Finansal Suçlar Örgütü Raporu: İran, Kripto Paraları Ambargo Delmek İçin Kullanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Amerikan Finansal Suçlar Örgütü Raporu: İran, Kripto Paraları Ambargo Delmek İçin Kullanıyor
Amerikan Finansal Suçlar Örgütü Raporu: İran, Kripto Paraları Ambargo Delmek İçin KullanıyorAmerikan Finansal Suçlar Örgütü FinCEN, yeni bir rapor yayınladı ve kripto para borsalarının, İran vatandaşlarının yaptığı işlemlere dikkat kesilmesini istedi. Raporda, İranlı yetkililerinin kripto paraları kullanarak kara para akladığı ve terör finanse ettiği iddia edilirken, bundan dolayı dikkatli olunması çağrısı yapıldı.

FinCEN raporunda, İran’ın kaynağı belirsiz yıllık 3.8 milyon dolarlık bir Bitcoin transferi gerçekleştirdiği ifade edilirken, ülkede genel manada kripto para kullanımının ise oldukça düşük olduğuna vurgu yapıldı. Örgüt, bundan ötürü İranlıların yaptığı kripto para transferlerinin genelde ambargoları delmek ya da kara para aklamak amacıyla gerçekleştirildiğini iddia etti ve bu noktada dikkat etmeleri konusunda kripto para borsalarını uyardı.

Blockchain odaklı sistemlerin kullanılarak IP adreslerinin analiz edilmesi gerektiğini belirten örgüt, bu sayede yetkililerin çok değerli bilgiler toplama şansının olduğunu ve bunun da işlerin kaderini etkileyebileceğini ifade etti.

Zaten bu yılın başında da ifade edildiği üzere, İran’da son dönemde ciddi bir kripto para odaklı çalışma var. Hükümet, hem kötüye giden ve parası değer kaybeden ekonomiyi bir nebze de olsa düzeltmek, hem de Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan ambargoyu kırabilmek amacıyla, çeşitli kripto para odaklı hamleler yapıyor.

Daha önceki dönemde bir açıklama yapan İran Ekonomik Komisyonu başkanı, İran vatandaşlarının son dönemde toplam tutarı 2,5 milyar doları bulan bir parayı, kripto paraları kullanarak yurt dışına çıkarmayı başardığını söylemişti.

Amerikan Finansal Suçlar Örgütü Raporu: İran, Kripto Paraları Ambargo Delmek İçin Kullanıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amerikan Finansal Suçlar Örgütü Raporu: İran, Kripto Paraları Ambargo Delmek İçin Kullanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Filipinler’deki Bu Banka Kripto Paralara Özel Bir ATM Kurdu Önde Gelen Blockchain Firması Blockstream, İsviçreli Danışmanlık Firması İle Ortaklık İmzaladı! 240 milyon dolarlık dev Bitcoin transferi, Çin’in büyük ponzi planıyla ilişkilendiriliyor Kripto Para ile İlgili Yayınlanan İlanlarda Rekor Artış Yaşanıyor Huobi CEO’su İşten Çıkarmaları Doğruladı: Ayı Piyasasının Ne Kadar Süreceğini Bilmiyoruz New York Borsası CEO’su Kripto paralar hayatta kalacak mı? Sorusuna çok net bir cevap verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır