Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mastercard’ın Patent Başvurusundaki Sistem, Kripto Para İşlemlerinin Miktarını ve Göndericisini Gizleyebiliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mastercard’ın Patent Başvurusundaki Sistem, Kripto Para İşlemlerinin Miktarını ve Göndericisini Gizleyebiliyor
Mastercard’ın Patent Başvurusundaki Sistem, Kripto Para İşlemlerinin Miktarını ve Göndericisini GizleyebiliyorÖdeme devi Mastercard (NYSE:MA), yeni yaptığı bir patent başvurusunda, kripto para birimi işlemlerini gizli tutabileceği yeni bir yöntem bulduğunu iddia etmekte.

Geçtiğimiz Perşembe günü ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin yayınladığı bir başvuru bildirisine göre, ödeme devi Mastercard, kripto para birimi işlemlerinin blockchain üzerinden yapılırken, bunların hem miktarını, hem de gönderen kişiyi gizli kılacak bir sistem bulduğunu vurgulamakta.

Patent bildirisinde açıklandığı üzere sistem, işlem esnasında public key ile iletişime geçip bir aracı olarak işlem yapan aracı adreslerin bunu yapacağını belirtmekte. İşlem verisi daha sonra depolanıyor ve yeni bir işlem ve dijital imza private key kullanılarak oluşturuluyor. Private key kullanılarak koruma altına alınmış olan ve ödeme miktaır ile gönderenin adresini barındıran bu yeni işlemin verileri ise, ayrı bir işlem olarak kayıt altına alınıyor.

Sonuç olarak patent içerisinde açıklanana göre, ”yöntem kullanıcının birden fazla küçük adresten küçük oranda fon aldığını veya gönderdiğini gösterirken, aslında çok daha büyük miktarlarda ve hacimlerde işlem yapılabiliyor ve bu başka kullanıcılara da yönlendirilebiliyor.” Mastercard’a göre bu yöntem ile veri tehlikeden arındırılmış olmakta.

Bunun yanı sıra istenildiği taktirde istenilen birden fazla adrese birden fazla değişik oranlarda fon gönderilerek, gönderilen miktarın anlaşılması da engellenebilir. Blockchain ağının özellikle Bitcoin gibi kripto para birimi işlemlerinde kullanıldığını vurgulayan Mastercard başvurusu, bu ağın içerisindeki işlemlerin arkasındaki kişilerin tespit edilmesinin bile normal yöntemlerle çok zorlu olabileceğini vurgulamakta.

Mastercard’ın Patent Başvurusundaki Sistem, Kripto Para İşlemlerinin Miktarını ve Göndericisini Gizleyebiliyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mastercard’ın Patent Başvurusundaki Sistem, Kripto Para İşlemlerinin Miktarını ve Göndericisini Gizleyebiliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tron Foundation, Bağışları Takip İçin Blockchain’e Geçiş Yapan ALS Derneği İle Ortaklık İmzaladı! Bitcoin 5% artışla 5.519,3 seviyesinin üzerine çıktı Antalya’daki Emlak Ofisi Kripto Para ile Gayrimenkul Satıyor Günün üçlü arbitraj firsatı 7 Kasım 2018! ”Bitcoin fiyatı hash hızını takip etmiyor. Ama bu ‘ölüm sarmalına’ neden olmayacak.” Trilyon Dolarlık Yatırım Şirketi Bitcoin İçin Tarih Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır