Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Balinalar Bu Yıl Ellerindeki Ethereum’u Neredeyse İki Katına Çıkardı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Balinalar Bu Yıl Ellerindeki Ethereum’u Neredeyse İki Katına Çıkardı!
Araştırma: Balinalar Bu Yıl Ellerindeki Ethereum’u Neredeyse İki Katına Çıkardı!

2/2


2/2


2018 yılının ayı piyasası bir çok yatırımcı için belki de sektörün en zararlı dönemlerinden birisi oldu ve Bitcoin fiyatı da tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80 civarında düştü. Bitcoin’in yanı sıra diğer kripto para birimleri de %90 civarında düşüş yaşadı ve kıyım hala bitmiş sayılmaz. Kripto para fiyatları o kadar fazla düştü ve o kadar uzun süre o seviyelerde kaldı ki, 2017 yılının başlarında piyasaya giren yatırımcılar bile ellerindekini satmaya başladı.

Ancak, durum Ethereum‘a geldiğinde, blockchain verileri büyük çaplı yatırım yapanlar veya kısaca ‘balinalar’ olarak bilinen grubun, düşüş sırasında ellerindeki Ethereum miktarını durmadan arttırdığını işaret etmekte.

Önde gelen araştırma firması Diar‘ın açıkladığı yeni verilere göre, şu an en büyük 1.000 adres arasından sadece 500 tanesi aktif olarak trade yapmakta. Söz konusu cüzdanlar 2018 boyunca inanılmaz boyutlarda Ether topladı ve Ocak ayının başlangıcından beri ellerindeki Ether miktarında tolam %80 civarında bir artış yaşadı. 2018 yılı bu gelişme açısından Ethereum tarihinde de bir ilk anlamına gelmekte. Kasım ayının sonunda ise bu adresler toplamda bütün ETH arzının %20 civarına denk gelen 20 milyon ETH’yi toplamayı başardı.

Diar’a göre ise bu durumun en temel sebebi, yatırımcıların ve balinaların ICO tokenlerine olan güvenini yitirmesinden kaynaklanıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan baskıların yanı sıra, bir çok ICO projesi de gerçek anlamda vaat ettiği şeylerin çoğunu gerçekleştiremedi ve piyasaya girdiği birim fiyatın bile altına düştü. ICO tokenlerinde zarar eden traderlar da zararlarını nispeten azaltabilmek için ETH’ye dönüş yapmaya başladı.

Araştırma: Balinalar Bu Yıl Ellerindeki Ethereum’u Neredeyse İki Katına Çıkardı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Balinalar Bu Yıl Ellerindeki Ethereum’u Neredeyse İki Katına Çıkardı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano’nun Charles Hoskinson’u, Ethereum’daki Günlerinden Bahsetti: Vitalik Rock Yıldızı Gibiydi Bitcoin Teknik Analizi: 11 Haziran 2019 Büyük düşüş: Ripple’ın son çeyrekte piyasaya sattığı XRP miktarı açıklandı Bakkt kripto para piyasasını harekete geçirmeye kararlı, XRP ve yeni kriptolar geliyor! Ünlü kripto analistinden yeni indicator: Madenciliğin Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi Roger Ver, Craig Wright’a Yüklendi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır