Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İddia: Kripto Para Borsası Zaif’e Saldırıp 60 Milyon Dolar Çalan Hackerlar Bulundu

Ana Sayfa » GÜNCEL » İddia: Kripto Para Borsası Zaif’e Saldırıp 60 Milyon Dolar Çalan Hackerlar Bulundu
İddia: Kripto Para Borsası Zaif’e Saldırıp 60 Milyon Dolar Çalan Hackerlar Bulundu

2/2


2/2


Japonya merkezli kripto para borsalarından Zaif, bu yılın başlarında bir hack saldırısına uğramış ve 60 milyon dolar değerinde para kaybetmişti. Japonya’nın en büyük bankalarından birinin alt şirketi için çalışan siber güvenlik araştırmacıları, bu saldırıya ilişkin oldukça ilginç bilgilere ulaştılar.

Zaif Saldırısında Gelişme

Japonya’nın dev bankalarından MUFG’nin alt şirketi Japan Digital Design Co. (JDD), bugün yeni bir basın duyurusu yayınladı. Şirket, yerel siber güvenlik araştırmacılarıyla işbirliği yaparak Zaif’in yaşadığı hack saldırısını araştırdı.

Bir grup hacker bu yılın başlarında Zaif’e saldırı düzenleyerek 60 milyon dolar değerinde para çaldı. Bu paranın 40 milyonu kullanıcılara, 20 milyonu ise borsaya aitti. Saldırganlar, bu parayı Bitcoin, Bitcoin Cash ve Monacoin üzerinden çektiler.


Kaynak: Japan Digital Design
JDD bünyesindeki araştırmacılar, Monacoin üstünden bir araştırma yaparak saldırganların izini bulmaya çalıştılar. Şirketin konu hakkındaki açıklaması şu şekilde:

“Monacoin 20 Ekim’de harekete geçmeye başladığı için olaya konu olan 5 işlemin kaynağını takip etmeye başladık. Yetkililere de bu işlemler hakkında gerekli bilgileri ilettik.”

Bir grup MONA düğümünü kullanarak çalıntı paralarla ilişiği bulunan işlemleri analiz eden şirket, bu işlemlerin hangi IP adreslerinden yapıldığını bulmayı başardı.

Zaif’in Durumu

Japonya’daki Finansal Hizmetler Kurumu’ndan (FSA) lisans almayı başaran Zaif, hack saldırısına uğradıktan sonra oldukça yoğun bir eleştiri yağmuruna tutuldu. FSA de şirkete çeşitli bildirgeler göndererek güvenlik düzeyinin artırılması yönünde talimatlar verdi.

İddia: Kripto Para Borsası Zaif’e Saldırıp 60 Milyon Dolar Çalan Hackerlar Bulundu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İddia: Kripto Para Borsası Zaif’e Saldırıp 60 Milyon Dolar Çalan Hackerlar Bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano Kurucusu: Gelişmekte Olan Ülkelerde Facebook’tan Daha Başarılı Olacağız Ripple’a 40 milyar dolarlık yeni üye Sıcak gelişme: Cryptopia Bitcoin borsası kapanıyor! Bitcoin Önemli Bir Testle Yüzleşiyor: Fiyat Toparlanacak Mı Yoksa Kırılma Yakın Mı? NEM Foundation Arjantin’deki Gazeteci Sendikasına Yardım Ediyor Cardano Güncellemeleri: Shelly Testnet – New Balance Ortaklığı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır