Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mastercard’dan Bir Blockchain Hamlesi Daha!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mastercard’dan Bir Blockchain Hamlesi Daha!
Mastercard’dan Bir Blockchain Hamlesi Daha!

© Reuters.  © Reuters.

Finansal hizmetler devi Mastercard (NYSE:MA), işletmeden işletmeye gönderim yapabilecek yüksek hacimli bir Blockchain sistemini kullanıma açtı.

New York temelli bir uluslar arası firma olan Mastercard, konu ile ilgili üç ayrı patent birden almıştı. Mastercard’ın patent başvurularında, şu anda bulunan sistemlerin 21. yüzyıl işletmelerinin gerekliliğini karşılayamayacak boyutta olduğu aktarılmış ve şu ifadeler kullanılmıştı:

”Şu anda, hali hazırda kullanılan sistemler günümüz çağındaki işletmelerin ihtiyacını pek karşılayamıyor. Bu noktada önemli bir ihtiyaç olduğu ortada.”

Mastercard, bu noktada işletmelerin diğer işletmelere kolayca gönderim yapmasını sağlayacak bir sisteme ihtiyaç olduğunu belirtirken, bunu da yaparken aynı zamanda hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmesi gerektiğini ifade etti. Firma, bu tarz bir sistemin en iyi şekilde Blockchain üzerinde çalışacağı yönünde de fikir bildirdi.

Blockchain sayesinde bu sistemdeki katılımcı işletmelerin hem veriyi sistem içinde depolayabileceği hem de katılımcıların hepsinin şeffaf bir şekilde ne olup bittiğini görebileceği açıklandı. Bu sayede de, firmalar için şeffaf, açık, hızlı ve güvenilir bir ödeme sisteminin temelleri atılmış olacak.

Mastercard, ayrıca bu sistemin özel ya da halk açık bir Blockchain’de gerçekleşebileceğini belirtirken, Mastercard’ın bu ürün için şu an hali hazırda kullanılıyor olan bir Blockchain ağı ile çalışacağı açıklandı.

Mastercard CEO’su Ajay Banga, daha öncelerde halka açık ve merkezi olmayan kripto paralara tepki göstermişti. Temmuz ayında Basha, bu ürünlerin saçmalık olduğunu belirtmiş ve sadece hükümetler tarafından üretilen dijital paralara bakacağını kaydetmişti.

Mastercard’dan Bir Blockchain Hamlesi Daha! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mastercard’dan Bir Blockchain Hamlesi Daha! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avustralya’da Yer Alan Bir Adanın Yeniden İnşası İçin ICO Düzenleniyor Goldman Sachs: Gelecekte Kripto Para Sektörüne Girebiliriz Tron Hakkında Korkutan İddia! CEO Ortalığı Karıştırdı! Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası CEO’su Bitmain’i Uyardı! Milyarlarca Dolarlık Kayba Rağmen Bitcoin Yatırımcıları Vergi Raporundan Kaçıyor Litecoin 10% oranında geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır