Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mastercard, Kısmi Rezerv Bankacılığını Kripto Paralar ile Yapmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mastercard, Kısmi Rezerv Bankacılığını Kripto Paralar ile Yapmak İstiyor
Mastercard, Kısmi Rezerv Bankacılığını Kripto Paralar ile Yapmak İstiyorÖdeme sektörünün dev şirketlerinden olan Mastercard’ın, kısmi rezerv bankacılığı üzerine çalıştığı belirtildi.

Amerikan Patent ve Marka Ofisi’ne yapılan başvuruda, Mastercard’ın kripto paralar temeline oturtulacak bir kısmi rezerv bankacılığı üzerine çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Bu bankacılık türünün prensiplerine bağlı kalarak, bunu kripto paralara uyarlamak isteyen Mastercard’ın bu sayede sektörde bir adım öne atmak istediği ifade edildi.

Geleneksel bankacılık tekniklerinin kripto paralara da uygulanması halinde müşterilerin çok daha efektif bir hizmet alacağını ifade eden Mastercard (NYSE:MA) yetkilileri, aynı zamanda Blockchain ve kripto paraların sunduğu merkezi olmama özelliğinden de, kullanıcılarını mahrum bırakmamak istediğini ifade etti.

Geleneksel piyasada bankaya yatırılan mevduatın, ülkenin Merkez Bankası’nın belirlediği bir orandaki kısmının bankada tutularak kalanının da yatırımcılara ya da kredi isteyen kuruluşlara dağıtıldığı ve fazlaca kullanım alanı olan bu kısmi rezerv bankacılığı kripto paralara uyarlamak isteyen Mastercard’ın bu sayede hareket alanını arttırmak istediği de gelen haberler arasında.

Ödeme platformu konusunda Mastercard’ın en büyük rakibi olan Visa’nın da IBM (NYSE:IBM) ile Blockchain anlaşması yapmasının ardından, sektörün diğer devi de kripto paralar ile ilgili bir hamle yapmış oldu.

Kripto paraların üzerlerinde yapacağı etki merakla beklenen Mastercard’ın, bu hamle ile dijital dönüşüme katkıda bulunmak istediği ve bu dönüşüm yarışında geride kalmamayı amaçladığı da gelen haberler arasında.

Firma, sürekli olarak Blockchain odaklı teknolojiler ve çözümler üzerinde çalışıyor.

Mastercard, Kısmi Rezerv Bankacılığını Kripto Paralar ile Yapmak İstiyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mastercard, Kısmi Rezerv Bankacılığını Kripto Paralar ile Yapmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paralar Büyük Oranda Yükselmeye Başladı Xiao Lei: Bitcoin fiyatının düşmesinin üç temel nedenini açıklıyor. Bankacılık devine göre Bitcoin büyük sıçramaya yakın Winklevoss İkizlerinin Gemini Borsasındaki Kripto Paralar Artık Sigortalı! Ethereum’da kilit destek 185 dolar seviyesinde Tether 100 Milyon Dolarlık Daha USDT Üretti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır