Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Haftanın Öne Çıkan 5 Bitcoin ve Blockchain Gelişmesi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Haftanın Öne Çıkan 5 Bitcoin ve Blockchain Gelişmesi
Haftanın Öne Çıkan 5 Bitcoin ve Blockchain Gelişmesi

© Reuters.  © Reuters.

Blockchain ve kripto para piyasasında hafta sonunun öne çıkan haberleri şöyleydi:

1. Kanada Düzenlemeleri Sıkılaştırıyor
Kanada’daki mali regülatörler QuadrigaCX bozgunundan ders aldılar ve kripto para alım satımının tüm risklerini en aza indirmek için kripto para borsalarını düzenlemeye başlıyorlar. Ayrıca geçtiğimiz hafta yayınlanan ortak bir makalede Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA) ve Kanada Yatırım Düzenleme Kuruluşu (IIROC), düzenlemeleri kripto para işletmelerinin eşsiz iş modellerine göre nasıl uyarlamaları gerektiğini araştırıyor. Regülatörler QuadrigaCX gibi vakaların geribildirimiyle, piyasaya daha fazla bütünlük sağlayacak ve yatırımcıların risk problemlerini ele alacak düzenleyici çerçeveler geliştiriyor. Sıkı durun, Kanada’nın kripto para düzenlemeleri yolda!

2. Milyar Dolarlık Bitcoin Davasında Yeni Gelişme
Bitcoin geliştiricisi Jeff Garzik, geçtiğimiz Cuma günü atılan bir tweet’e göre Bitcoin SV lideri Craig Wright aleyhine açılan milyarlarca dolarlık bir dava hakkında bilgi vermesini talep eden bir mahkeme çağrısı aldı. Dava, Bitcoin’in ilk geliştiricilerinden biri olduğuna inanılan David Kleiman’ın ailesi tarafından açıldı. Wright’ın Kleiman’dan, 2013 yılında vefat etmesinin ardından, 1.1 milyon BTC (şu an 4.4 milyar dolar) çaldığı iddia ediliyor. Garzik, David Kleiman’ın Satoshi Nakamoto olduğunu belirten her türlü belgeyi ve kişisel teorisini destekleyen her türlü anlaşmayı destekleyen 28 tür kanıt sağlamalı. Kanıtları sunmak için 30 günü var.

3. ABD’de Yeni “Karşıt” Düzenlemeler
Yeni bir eyalet senatosu duruşmasına göre, Amerika’nın beş eyaleti daha New York’un BitLicense’ına benzer bir düzenlemeye tanık olucak. Teklif başarılı olursa Nevada, Kaliforniya, Oklahoma, Rhode Island ve Hawaii sakinleri de kripto para kısıtlamasıyla karşı karşıya kalabilir. Örneğin BitLicense, kripto para borsalarının bölgedeki işlemlerini kısıtlıyor, müşterini tanı (know your customer) ve para aklama karşıtı yasaları empoze ediyor. Yerel halkın kripto para ile ilgili hizmetlere erişimini de büyük ölçüde engelliyor.

4. SEC Başkanından Kripto Para Açıklaması
Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Dijital Varlıklar baş danışmanı Valerie Szczepanik’e göre “stablecoin’ler menkul kıymetler olabilir”. Decrypt’in haberine göre Teksas’ta, SXSW’de bir panelde konuşan Szczepanik, “menkul kıymet yasaları çerçevesinde sorunları gündeme getirebileceğini” söyledi. Görünüşe göre altın veya petrol gibi varlıklara karşı sabitlenmiş stablecoin’ler SEC’e zorluk çıkartıyor. Buna rağmen, tamamen blockchain menkul kıymetlerine adanmış bir düzenleme olmadığı için Szczepanik, SEC’in her örneği duruma göre ele alması gerektiğini; bu nedenle kaç tane stablecoin’in menkul kıymetler olarak sınıflandırılacağını söylemenin zor olduğunu belirtti.

5. IBM (NYSE:IBM) Blockchain Adımlarını Hızlandırıyor
IBM ve Fransa Ulusal Katip Konseyi (NCC), başarılı bir denemenin ardından blockchain bazlı ticari ve kurumsal kayıt teklifini açıkladı. Platform bu yıl kullanıma sunulacak ve şirketin yasal durumuna ilişkin bilgi veri tabanını sürdürmek için kullanılacak. Platform, IBM’in Hyplerledger Fabric’i üzerine kurulmuş ve ülke genelindeki katipler arasında veri paylaşımını kolaylaştırmayı amaçlıyor. IBM, NCC’nin birkaç gün süren kayıt güncelleme işleminin yaptıkları denemede bir güne indiğini iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Haftanın Öne Çıkan 5 Bitcoin ve Blockchain Gelişmesi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Haftanın Öne Çıkan 5 Bitcoin ve Blockchain Gelişmesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uzman Görüşü: Bitcoin’in Boğa Beklentisi Satın Alınıyor ve Bu Seviyeler Kritik Noktalar Stellar Yönetimi Önemli Bir Karara İmza Attı: Stellar Logosu Değiştirilecek! Bitcoin’in Yılın En Düşük Seviyesine İnme Sebebi Ne? Faktörler ve Teoriler Gelecekte Türkiye’de Kripto Paraların Durumu Bitcoin SV Neden Delist Edildi? Piyasa analisti: “Kaçınılmaz rallide zıplamak isteyenler için cesur kazançlar köşede!”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır