Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

MAS Yetkilisi Ravi Menon: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerine ”Dijital Tokenler” Denilmeli

Ana Sayfa » GÜNCEL » MAS Yetkilisi Ravi Menon: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerine ”Dijital Tokenler” Denilmeli
MAS Yetkilisi Ravi Menon: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerine ”Dijital Tokenler” DenilmeliSingapur Mali Otoritesi (MAS) genel müdürü Ravi Menon, yakın zamanda Bloomberg ile yaptığı röportajda mevcut kripto para birimi senaryosundan söz etti ve hizmet tokenleri ile menkul kıymet tokenlerinin farklı kullanım alanlarına değindi.

Menon ilk olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerine para birimi denmemesi gerektiğine, bunun yerine ”dijital tokenler” teriminin daha uygun olacağına değindi. Yetkili isim bunun şu an kripto para piyasalarında mevcut olan belirsizlik ve spekülasyondan kaynaklandığını da aktardı.

Menon daha sonra tokenlere para birimi denmesinin yanlış olduğunu, bu yanlışlığın ise tokenlerin henüz itibari para birimi özelliklerine sahip olmamasından kaynaklandığını aktardı. Melon’a göre itibari para birimlerinin özellikleri arasında stabil değer, merkezi bir otorite tarafından onay alınması gibi unsurlar mevcut ve bunların hepsi itibari paraları kripto para birimlerinden daha değerli yapıyor. Bunun yanı sıra yöneticiye göre şu an itibari para birimlerinde henüz dijital varlık piyasasında olmayan bir güven faktörü de bulunuyor.

Daha sonra iki tip token olduğunu vurguladı ve hizmet tokenleri ile menkul kıymet tokenleri arasındaki farkı açıkladı:

”Hizmet tokenleri ile menkul kıymet tokenleri arasındaki temel fark, hizmet tokenlerinin düzenleyici bir alan altına girmemesidir. Menkul kıymet tokenleri ise şirketler tarafından sermaye ve fon toplamak için üretilir ve düzenlemeye maruz kalır.”

Menon bunun yanı sıra menkul kıymet tokenleri ile uğraşmanın da düzenleme unsurları yüzünden çok daha zorlu olduğunu ifade etti.

MAS Yetkilisi Ravi Menon: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerine ”Dijital Tokenler” Denilmeli isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

MAS Yetkilisi Ravi Menon: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerine ”Dijital Tokenler” Denilmeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ayıları Devre Dışı Bıraktı: İşte Ünlü Analiste Göre Karşılaşabileceğimiz Senaryolar AB’ye Kendi Kripto Paramızı Çıkaralım Çağrısı Bitcoin 5% artışla 5.519,3 seviyesinin üzerine çıktı Ünlü analist Tom Lee, son Bitcoin fiyat tahminini açıkladı Bitcoin madenciliği eksen değiştiriyor Samsung Galaxy S10’un Kripto Cüzdanı 3 Ülkede Kullanılabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır