Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin ve Fiat Para Arasındaki Fark… Biri Kaybettirir; Tim Draper

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin ve Fiat Para Arasındaki Fark… Biri Kaybettirir; Tim Draper
Bitcoin ve Fiat Para Arasındaki Fark… Biri Kaybettirir; Tim Draper

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ve fiat para arasındaki farkları tüm kriptopara yatırımcıları arasında en çok merak edilen konular arasında. Bu farkların önemli olan kısımlarını bir de Tim Draper’ den dinleyelim.

Bitcoin ve Fiat Para Arasındaki Önemli Bazı Farklar…OnChain Capital CEO’su ve CNBC Afrika’nın “Crypto Trader” inin yöneticisi Ran NeuNer kısa bir süre önce Los Angeles’taki Kriptopara Zirvesi’inde çığır açıcı bir konuşma yaptı. Bu zirvede sektör liderleri, yorumculara, analistler ve önde gelen yatırımcılar da bulunuyordu. Zirvenin amacı, tüm bu insanlara dönemsel ve uzun vadeli kriptopara alanında yatırım vizyonu konusunda belli bir bakış açısı kazandırabilmek.

Tim Draper için NeuNer; Bitcoin konusunda muhteşem bir tutkuya sahip Amerikalı bir sermayedar diyor.

Draper’ ı muhtemelen hepiniz BTC 250.000 $ olacak tahmininden tanıyorsunuzdur. Ancak, Draper konuşmasında Bitcoin ve fiat para ile ilgili bu kez rakamlardan bahsetmedi. Piyasanın bu önemli yatırımcısı, çiçeği burnunda olan kriptopara endüstrisinin gelişmekte olan temellerinden bahsetti.

Bakkt’ın 12 Aralık’ta Bitcoin (BTC)’nin gerçekleşmesi planlanan fiziki anlamda destekli gelecek planı söz konusu. İşte Draper bunun büyük olasılıkla piyasaya “bir miktar destek” sağlayacağını ifade etti. Bu yüzden Bitcoin ve fiat para arasında tercih yapmak zorunda kalacak olan yatırımcılar için fiat para da hata yapacaklarına bitcoine yatırım yapmalarının lehlerine olacağını söyledi. Ancak Bitcoin için aklındaki sayı ya da herhangi bir yüzdeden de bahsetmek istemedi.

NeuNer; Draper’a, uzaktan bakınca, bu sektörün kurumsal katılımı sevmesi ‘ademi merkeziyetin’ ve ‘Bitcoin kültürünün yüzüne’ bir tokat olarak görünüyorsa; artık hiçbirşey konuşmaya gerek yok o zaman değil mi?

Tim Draper, Kriptoparaya Olan Sarsılmaz İnancını Koruyor…Draper ölümüne ademi merkeziyetçi ya da savaşçı bir Bitcoin savunucusu olduğu herkes tarafından bilinmekte. Fisher Jurvetson’a fon desteği veren, hatta soyadını taşıyan bir üniversiteyi bile kurmuş olan, piyasanın bu önemli yatırımcısı Draper, NeuNer’in bu açıklamasına şu beyanlarda bulundu. Bitcoin diğer birçok kriptopara kendi özünde ademi merkeziyetçi ve doğası gereği merkezi/geleneksel kurumlara bağlı değil.

Bu can alıcı noktayı şöyle detaylandırdı ve ekledi.

“Dürüst olmak gerekirse özgür ve serbest. Bitcoin (BTC) dürüst bir para birimi ve insanlar bunu hep bu şekilde kullanmak isteyeceklerdir. Bence bunu [kurumsal platformlar], sınırları çözdüğümüz ve engellerin kalktığını izlediğimiz bir dünyaya doğru başlangıç adımları veya köprüler olarak görmeliyiz.”

Son olarak Draper şunları söyledi, eğer kriptopara küresel kabul görmesi çok önemli. Zira hükümetler, eğilimlerimizi ve paramızla ne yaptığımızı kontrol etmek yerine, esasında tercihlerimiz ve birikimlerimiz için rekabet edecekler.

Bu noktayı derinlemesine tartışan Draper Üniversitesi’nin kurucusu, Çin ve Japonya’daki düzenleyici atmosfere dikkat çekerek, (Shenzhen mahkemesinin son kararına rağmen) resmi olarak kripto dünyasına girme konusunda tereddüt yaşamaktalar. Öte taraftan önde gelen bir Japon regülatörü bu yeni gelişmekte olan sanayinin olgunlaşmasını engellemeye niyetli olmadığını belirtti.

Çin mevzusunu biraz daha eşeleyen Draper, “bu ekonomilerin hangisinin önümüzdeki kırk yıl boyunca gerçekten iyi olacağını ve hangisinin olmayacağını söylemek aslında gayet kolay” dedi.

Bitcoin Hakkında Daha Fazla Habere Ulaşmak için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin ve Fiat Para Arasındaki Fark… Biri Kaybettirir; Tim Draper - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kore Bankası: Dijital Para Oluşturursak Bankacılık Sektörü Zarar Görür Kripto Para Borsası YoBit, Random Koinlere Pump Yapacağını Duyurdu 1 Milyon Dolarlık BTC ile Fidyesi Ödenen Amerikalı İş Adamı Halen Kayıp Ripple (XRP)’dan Swift’i geride bırakabilecek büyük plan! BTC, ETH, XRP fiyat tahmini: Bitcoin, altcoin’leri bırakarak devam ediyor Ayı piyasası Ethereum girişimlerinin işçi çıkarmasına neden oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır