Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malta Cumhurbaşkanı Blockchain’i Halkın İyiliği İçin Kullanmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malta Cumhurbaşkanı Blockchain’i Halkın İyiliği İçin Kullanmak İstiyor
Malta Cumhurbaşkanı Blockchain’i Halkın İyiliği İçin Kullanmak İstiyorMalta‘nın en önde gelen sosyal yardım kuruluşlarından olan President’s Trust, kamu sektöründeki şeffaflığı ve güvenilirliği arttırmak için Blockchain teknolojisinden faydalanmayı planlıyor.

Malta’da Yeni Gelişme

President’s Trust organizasyon olarak yaptığı işlemlerin maliyetini azaltmak, işlem süreçlerini daha şeffaf ve güvenilir bir hale getirmek için Blockchain Charity Foundation ile bir anlaşma imzaladı.

Malta’nın cumhurbaşkanı olan Marie Louise Coleiro Preca, yakın zamanda Blockchain teknolojisiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Preca, Malta of Today gibi yerel kaynaklara göre bu teknolojinin sosyal yardım kuruluşları tarafından kullanılabileceğine ve epey verimli olabileceğine inanıyor. Buna örnek olarak onkoloji hastalarına özel bir huzur bahçesi hazırlamak için bağış toplayan Malta Community Chest Fund’a yardım eden Stasis’i örnek gösterebiliriz.

President’s Trust da artık çeşitli alanlarda Blockchain teknolojisinden faydalanmaya başlayacak. Blockchain Charity Foundation’ın yönetim kurulu başkanlığı da yapan Cumhurbaşkanı Preca, şu açıklamayı yaptı:

“President’s Trust ile Blockchain Charity Foundation arasında kurulan bu ilişki gerçekten çığır açıcı.”

Blockchain teknolojisinin pek çok şirketin iş yapma şeklini değiştirdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Preca, bu teknolojinin birbirinden farklı alanlarda kullanılabileceğini ve ‘güven’ duygusu aşılayabileceğini düşünüyor.

Cumhurbaşkanı Preca Blockchain teknolojisinin ayrıca hayır kuruluşları için de epey verimli olabileceğine inanıyor. Cumhurbaşkanı, yaptığı açıklamalarda Blockchain teknolojisinin hem kamu sektörünü hem özel sektörü ciddi manada değiştirebileceğini düşünüyor ve bu değişim sayesinde pek çok kişinin çeşitli olanaklardan faydalanmaya başlayabileceğine inanıyor. Cumhurbaşkanı Preca sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Gerçek adalet ve sosyal dayanışma işte tam olarak budur.”

Malta Cumhurbaşkanı Blockchain’i Halkın İyiliği İçin Kullanmak İstiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malta Cumhurbaşkanı Blockchain’i Halkın İyiliği İçin Kullanmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fed’in Faiz Kararı Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiledi? Kripto Para Piyasasında Hareketlilik İşte Bitcoin’i 750 Bin Dolara Kadar Çıkaracak Fiyat Tahminleri Bitcoin ve Altcoin Birimlerinde Son Gelişmeler Perakende Devi Carrefour, Blockchain Teknolojisine Geçiş Yaptı! Bitcoin yatırımcılarına yardımcı olacak 3 adım

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır