Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

PwC’nin Önde Gelen Yöneticisi: 2019 Yılı Kripto Para Sektörü İçin Olumlu Olacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » PwC’nin Önde Gelen Yöneticisi: 2019 Yılı Kripto Para Sektörü İçin Olumlu Olacak
PwC’nin Önde Gelen Yöneticisi: 2019 Yılı Kripto Para Sektörü İçin Olumlu OlacakYıl başına çok yaklaştık ve kripto para sektörü hala dalgalanmalardan kurtulabilmiş değil. Yaklaşık 2 gün önce Bitcoin tekrardan 4.200 doları görmüşken, basın saatine göre 3.800 dolara düştü bile. Yine de, bir çok uzmana göre 2019 yılı kripto para sektörü için hiç görülmemiş bir ralliye ve boğaya ev sahipliği yapabilir.

Özellikle Bakkt, Fidelity ve buna benzer devasa firmaların piyasaya gireceği yıl olarak bilinen 2019, dünyaca ünlü PricewaterhouseCoopers (PwC) firmasının Hong Kong ve Çin, Fintech ve Kripto Bölümü yöneticisi Henri Arslanian için de olumlu bir görüntü çizmekte.

24 Aralık tarihinde Bloomberg’e konuşan ünlü yönetici, 2018 yılında yaşananlara ve 2019 yılındaki beklentilerine dair şunları aktardı:

”2018 yılında, bir çok büyük oyuncunun bu sektöre girdiğine tanıklık ettik. 2019 yılında ise, çok daha fazla oyuncunun sektöre gireceğini ve bunun farklı şekillerde olacağını bekliyorum. Bunların bazıları kendi çözümlerini piyasaya sürmeye karar verebilecekken, diğerleri bazı kripto para firmaları ile ortaklığa gidebilir ve geri kalanlar da sadece kripto para şirketlerine yatırım yapabilir.”

Kurumsal yatırımcının sektöre girmesini oldukça önemli olarak yorumlayan Arslanian, bunun endüstrinin tam da ihtiyacı olan uzmanlığı ve tecrübeyi getireceğini vurgulamakta. Bunun yanı sıra yaşanan ayı piyasasının birden fazla kurumsal yatırımcının sektöre girmesini engelleyebilme riskine de değinen yönetici, bütün bunlara rağmen 2019 yılının kripto para sektörü için olumlu ve yükseliş odaklı olacağında iddialı.

”Bence küresel seviyede bir çok şey değişiyor. Örneğin, 2018 yılında regülasyonlarla ilgili kesinliğe bir bakın, birden fazla yetki bölgesi daha önce sahip olduğumuzdan çok daha fazla düzenleyici kesinlik sağladı. Bunların daha fazlasının 2019 yılında olmasını bekliyorum ve bununla beraber kurumsal yatırımcı da daha rahat olacaktır. ”

PwC’nin Önde Gelen Yöneticisi: 2019 Yılı Kripto Para Sektörü İçin Olumlu Olacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

PwC’nin Önde Gelen Yöneticisi: 2019 Yılı Kripto Para Sektörü İçin Olumlu Olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Elon Musk Bitcoin’i öven sözleriyle dikkatleri üzerine çekiyor Coinbase Ve PayPal Arasında Yeni Anlaşma İmzalanmış Olabilir Binance CEO’su CZ: Sahte Hacim Raporlarının Yok Olması Önemli Krala yol açın, Nasdaq Bitcoin vadeli işlemleri geliyor Türk Bitcoin borsasında 13 milyon TL’lik soygun! Amerika, Rus Ajanlarını Bitcoin Kullanmakla Suçluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır