Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Maduro’nun Petro Kripto Para Birimi, Amacına Ulaşabildi Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Maduro’nun Petro Kripto Para Birimi, Amacına Ulaşabildi Mi?
Maduro’nun Petro Kripto Para Birimi, Amacına Ulaşabildi Mi?Halkı krizle boğuşan Venezuela’nın başkanı Nicolas Maduro, ‘ilk devlet tarafından çıkartılan kripto para birimi’ Petro‘yu tanıtmasından beri, adeta durmaksızın bunun reklamını yapmaktaydı. Piyasaya sürülmesinden bu yana hala kimsenin gerçekten böyle bir kripto para birimi olup olmadığından emin olmamasına rağmen, Venezuela vatandaşları şimdiden emekli maaşlarını Petro ile ‘almaya’ başladı bile.

Peki Petro kripto para birimi gerçekten de amacına ulaşabildi mi?

Rusya, Petro İçin Hazır Değil
Başkan Maduro, yakın zamanda yaptığı Rusya ziyaretinde iki ülke arasında yapılan petrol ticaretinde Petro kullanmayı önermişti. Rusya içerisinde yapılan röportajda konuşan Maduro, ülkesinin şimdiden Rusya ile ticari ilişkilerde petrol destekli Petro’yu kullanma konusunda bir takvim oluşturduğunu bile vurgulamıştı.

Maduro ziyaretinde Putin de dahil bir çok üst düzey yetkili ile görüştü ve 2019 yılında petrol sektöründeki bütün işlemlerin Petro ile yapılacağını iddia etti. Ancak daha sonra ülkenin Maliye Bakanı yardımcısı Sergey Storchak, Petro’nun başkana takdim edildiğini ancak herhangi bir plan veya takvim yapılmadığını vurguladı ve Venezuela’nın iddialarını yalanladı.

Bunun yanı sıra Venezuela, OPEC üyelerine de Petro teklifi götürmüş ve yine herhangi bir olumlu geri dönüt alamamıştı. Venezuela kendi vatandaşlarına bile Petro satın almaları karşılığında gerçek kripto para birimi değil, ”sahiplik sertifikası” vererek tepki çekerken, uluslararası arenada bunu kullanması oldukça zor gibi gözüküyor.

Bunun yanı sıra bir çok uzman Petro’nun aslında devlet tarafından kara para aklamak adına yapılan bir proje olduğunu ve bunun hiçbir gerçek yanı olmadığını düşünmekte. Maduro 2019 yılında elle tutulur kanıtlar vermezse, Petro’nun gerçek olma ihtimali ortadan kaybolacak gibi gözüküyor.

Maduro’nun Petro Kripto Para Birimi, Amacına Ulaşabildi Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Maduro’nun Petro Kripto Para Birimi, Amacına Ulaşabildi Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Başarılı analistten inanılmaz Ripple, Ethereum, Litecoin ve altcoin tahmini BitTorrent ICO’su Öncesi Fiyat Analizi: 2 Ayda %150 Artan TRON’da Sırada Ne Var? Bitcoin ve Ethereum korelasyon rejiminde: Bu ne anlama geliyor? Ethereum Yüzde 4 Değer Kazandı Bitcoin ard ardına mevzi kaybediyor! Ripple geliştiricileri XRP’yi Amazon Alexa’ya taşıdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır