Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Madencilik Devi Bitmain, Yeni 7nm’lik Antminer Donanımını Piyasaya Sürdü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Madencilik Devi Bitmain, Yeni 7nm’lik Antminer Donanımını Piyasaya Sürdü
Madencilik Devi Bitmain, Yeni 7nm’lik Antminer Donanımını Piyasaya Sürdü5 Kasım tarihinde atılan resmi bir tweete göre, Çin‘in ve dünyanın en büyük kripto para madenciliği firmalarından olan Bitmain, 7nm’lik iki yeni ”Antminer” kripto para madencilik cihazını piyasaya sürdü.

Sırasıyla Antminer S15 ve T15 isimli madencilik cihazlarının 8 Kasım tarihinden itibaren piyasada olacağı belirtildi ve bunların SHA256 algoritmasına uygun cihazlar olduğu vurgulandı. Bitmain, Eylül ayında yaptığı bir açıklamada yeni Antminer modellerini ileri nesil ASIC çipleri ile donatabileceğini ifade etmişti.

ASIC çipleri temel olarak spesifik bir hashing algoritmasına uygun olarak tasarlanabiliyor ve Bitmain’in attığı tweet de bunların kullanıldığını doğrulamakta. Bitmain’in CEO’su ve kurucu ortağı Jihan Wu‘nun Eylül ayında yaptığı açıklamasında, yeni çiplerin ”bir milyardan daha fazla transistör” bulunduracağı ve özel bir devre yapısı ile düşük enerji yoğunluklu teknoloji kullanılacağı vurgulanmıştı. Wu, yeni Antminer çiplerinin denemelerinde bunların ”’42J/T” oranında olan oldukça düşük enerji ve madencilik ortalamasına ulaştığını vurguladı.

Bitmain’in rakip firmalarından olan Bitfury ise, Eylül ayında Bitmain’den bir gün önce kendi 14nm‘lik ASIC çiplerini duyurmuştu. Bitfury Clarke isimli donanım da SHA256 Bitcoin madencilik algoritmasına uygun.

Madencilik Devi Bitmain, Yeni 7nm’lik Antminer Donanımını Piyasaya Sürdü isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Madencilik Devi Bitmain, Yeni 7nm’lik Antminer Donanımını Piyasaya Sürdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 7000 dolarla flört ediyor: Temmuz’da 8,000 olur mu? Winklevoss İkizleri, ”Kripto Kışı” Hakkında Yorum Yaptı: Bu Havaya Alışkınız İşte 4 ünlü analistten dev Bitcoin tahminleri Ünlü Türk-Amerikan Ekonomist Nouriel Roubini: Blockchain İşe Yaramaz ve Bütün ICO’lar Sahtekarlık Litecoin hashrate’inde çarpıcı düşüş Düzeltme veya düşüş eğilimi: Litecoin, EOS, ADA, TRX fiyat analizi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır