Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’deki Fiyat Değişkenliklerin Azalması Fiyatın Sabitlenmesini Sağlayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’deki Fiyat Değişkenliklerin Azalması Fiyatın Sabitlenmesini Sağlayacak
Bitcoin’deki Fiyat Değişkenliklerin Azalması Fiyatın Sabitlenmesini SağlayacakBloomberg’in 24 Ekim’de paylaştığı bir analize göre Bitcoin’deki fiyat değişkenliklerinin azalması, BTC fiyatının artık dibi gördüğünü gösteriyor. Bloomberg’in analizi BTC’nin Ocak ve Şubat aylarında 9, Mart ayında 5, Temmuz ayında 5, Ekim ayında ise yalnızca bir gün (+/-) %5 fiyat dalgalanması yaşadığına işaret etmekte. Bloomberg analisti Mike McGlone, konuyu şu şekilde ifade ediyor:

“Düşük fiyat değişkenlikleri, BTC hakkında üretilen spekülasyonların piyasayı terk ettiğini ve BTC’nin dip fiyatını bulduğunu işaret ediyor. Yüksek fiyat oynaklıkları, kripto para kullanımını büyük oranda kötü etkileyen bir detay.”

Londra’daki Atlantic House Fon Yönetimi’nin Yöneticisi Charlie Morris ise bu ifadeye katılarak şunları ekledi; “BTC’nin dip fiyatını bulması, piyasanın sakinleştiğini ve dengelendiğini gösteriyor. Ayı piyasasının 10 ayını doldurması ve yorgunluğu, bir sonraki büyük atılımın bir boğa piyasası olacağını düşündürmekte.”

Bu yıl içerisinde BTC’nin fiyatı %52 oranında düştü. Bu haberin yapıldığı tarihte 6.476 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin’in geçtiğimiz senenin Aralık ayındaki fiyatı 19.511 dolara kadar yükselmişti; 1 Ocak 2018’deki fiyatı ise 13.350 dolardı. BTC’nin fiyatı, Temmuz ayından beri 6.000 doların altına düşmüyor.

Bir kripto ticaret uygulaması olan Plutus’un CEO’su Daniel Daychopan, güncel Bitcoin piyasasının oldukça stabil olduğunu ifade ederek ekledi; “Son düşüş ile beraber spekülasyonlara göre hareket eden al-satçılar piyasadan ellerini çekti. Bu al-satçıların gidişiyle beraber fiyat oynaklığının büyük bir kısmı da yok oldu.” Son aylarda gözlenen düşük ticaret hacmi de Daychopan’ın görüşünü destekler nitelikte.

Bloomberg’in analistleri BTC’nin alım-satım şemaları hakkında olumlu yorumlarda bulundular. McGlone ise durumu şu şekilde özetledi; “Yüksek fiyat oynaklığı, spekülatif alım satımlar haricinde kripto para kullanımını büyük oranda örseleyen bir durum.”

Vadeli İşlem komisyoncusu Bill Baruch ise durumu şu şekilde özetliyor; “Dip fiyat bir süreçtir; nihai bir değer değil. BTC’nin değerinin ve fiyat oynaklığının sabitlenmesiyle bu süreç başlayacak.”

Bitcoin’deki Fiyat Değişkenliklerin Azalması Fiyatın Sabitlenmesini Sağlayacak isimli makale Mert KARAGÖZOĞLU tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’deki Fiyat Değişkenliklerin Azalması Fiyatın Sabitlenmesini Sağlayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’li siyasetçi: “Bitcoin’in geleceği için SEC kapatılmalı!” ICO’lar İçin Birinci Sınıf Borsada Listelenmenin Bir Başarı Garantisi Yok, Olay Ürünün Kendisinde Bitcoin Maksimalistinden Yatırımcılara Uyarı Depo duvarını delerek 85 Bitcoin cihazı çalan hırsızlar tutuklandı Araştırma: Aylık Ticaret Hacminin 7 Milyon Doları “Pump&Dump’tan” Geliyor Bitcoin SV (BSV), Bitcoin Cash’in Yerini Ele Geçirdi! Yükseliş Hala Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır