Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Litecoin Yaratıcısı Lee, Bitcoin’el Silk Road Sayesinde Karşılaşmış

Ana Sayfa » GÜNCEL » Litecoin Yaratıcısı Lee, Bitcoin’el Silk Road Sayesinde Karşılaşmış
Litecoin Yaratıcısı Lee, Bitcoin’el Silk Road Sayesinde KarşılaşmışPiyasa hacmine göre dünyanın en büyük yedinci kripto para birimi olan Litecoin‘in yaratıcısı Charlie Lee, lider kripto para birimi Bitcoin ve kendisinin kripto alanına nasıl giriş yaptığı hakkında konuştu.

Lee ilk olarak Bitcoin’in whitepaper’ının 10. yıl dönümünden konuyu açtı:

”Ben bu kadar çok yılın geçtiğine şaşırdım. Bitcoin hakkında 2011 yılında ilk bir şeyler okuduğum zaman aynı dün gibi geliyor. Evet, şimdiden 10 yıl olmuş olması gerçekten hayret verici.”

Kendisinin Bitcoin ile ilk karşılaşmasının da nasıl olduğuna değinen Lee, lider kripto para birimini ünlü online piyasa Silk Road tarafından hazırlanan bir makalede okuduğunu aktardı. Silk Road sadece Bitcoin ile ödeme kabul etmesi sayesinde kripto para birimlerinin tanınması konusunda önemli bir göreve sahipti. Söz konusu makalenin ilgisini arttırdığını belirten Lee, bu yeni tip dijital para biriminin sansüre dayanıklı olmasının ve mevcut paralara göre ”daha iyi” olmasının kendisini etkilediğini de vurguladı.

Lee bunun yanı sıra Bitcoin whitepaper’ının yayımlanmasından sonra 10 yıl geçmiş olduğuna hala inanamadığını da belirtti:

”Sanıyorum ki bu alana o kadar fazla dahil oldum ki, ne kadar zamanın geçtiğini saymayı unuttum.”

Bitcoin ve kripto para birimlerinin nihai amaçlarının herkes tarafından günlük olarak kullanılabilecek bir para olması olduğunu belirten Lee, şunları dile getirdi:

”Ve bence bu (Bitcoin) para olarak itibari paranın yerini alacak ve herkes tarafından kullanılacak. Şu an için Bitcoin ve kripto para birimleri sadece spekülatif varlıklardan ibaret ve aradan 10 yıl geçmesine rağmen gerçek para olma konusunda ciddi bir ses getiremedik.”

Litecoin Yaratıcısı Lee, Bitcoin’el Silk Road Sayesinde Karşılaşmış isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Litecoin Yaratıcısı Lee, Bitcoin’el Silk Road Sayesinde Karşılaşmış - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin dip veya çöküş: Analistler Bitcoin’de kan kaybını öngörüyor Cardano 4% düşüşle 0,069619 seviyesinin altına geriledi Tom Lee Bitcoin Fiyatının Yükseleceğini Düşünüyor Bitcoin Fiyat Analizi Tartışmalı Bitcoin borsasından kritik Ethereum hamlesi Paribu’ya Eklenen 8. Kripto Para TRON Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır