Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’e Yatırım Yaptı, Elindekilerin Yüzde 95’ini Kaybetti: Sean Russell’ın Hikayesi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’e Yatırım Yaptı, Elindekilerin Yüzde 95’ini Kaybetti: Sean Russell’ın Hikayesi
Bitcoin’e Yatırım Yaptı, Elindekilerin Yüzde 95’ini Kaybetti: Sean Russell’ın Hikayesi

© Reuters.  © Reuters.

Sean Russell, yatırım yaparken gerçekten de işleri çok ters giden ve kripto para camiasına girip birikimlerini kaybeden isimlerden sadece biri.

Daha önce çok az borsa ve yatırım deneyimi olan Russell, 2017’nin Kasım ayında 120 bin dolarlık Bitcoin satın alırken, bir ay sonra bu paranın 500 bin dolara çıktığını görünce gözlerine inanamamış. Russell, o anı şöyle anlatıyor:

”Bir sabah uyandım ve sadece gece boyunca yaptığım yatırımdan 15 bin dolar kazandığımı gördüm ve bu böyle devam ediyordu. Sonra düşündüm, sonunda mortgage ödenecek ve hayalini kurduğum tatili yapacağım.”

Ancak rüya, Russell için fazla uzun sürmedi. Bitcoin’in düşüşe geçmesi ile tökezleyen Russell’ın yatırımı daha sonra ise çok kötüye gitmeye başladı. O noktada aç gözlülük yaptığını itiraf eden Russell, bitcoin düşmeye başlayınca parayı Ripple, Ethereum ve XBT’ye yatırdığını belirtiyor. Ancak görülen o ki, bu iş pek de istendiği gibi gitmemiş. Russell şu anda ilk yatırımının %95’ini kaybettiğini söylüyor.

Russell, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söylüyor:

”Açıkçası çok travmatik bir durum. Her zaman gazetelerde ve internette milyarderlerin bir gecede battığını hep okurdum ve böyle bir şeyin mümkün olmayacağını düşünürdüm. Bu kadar parayı nasıl kaybetmeyi başarıyorlar ki diye sorardım. Sanırım ben de şu an o durumu yaşıyorum.”

Russell’ın durumunda birçok kişi olduğunu belirten otoriteler, yatırım yaparken çok iyi tahlil yapılması gerektiğini üzerine basa basa belirtiyor.

Bitcoin’e Yatırım Yaptı, Elindekilerin Yüzde 95’ini Kaybetti: Sean Russell’ın Hikayesi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’e Yatırım Yaptı, Elindekilerin Yüzde 95’ini Kaybetti: Sean Russell’ın Hikayesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mastercard ve Wells Fargo CEO’su, Blockchain’den Tam Olarak Emin Değil Bitcoin Geliştiricisi Jimmy Song: ”Bitcoin Cash İtibari Para Birimidir” Son 8 yıl: Bitcoin Aralık aylarında nasıl performans gösterdi? “Dünyada Bitcoin’i uzun vadede durduracak kadar güç yok” Ripple bugün resmen Akbank Direkt’e geldi Bitcoin balinalarından son iki ayda devasa birikim

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır