Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Lihtenştayn’daki Kripto Para Borsası Bakanlık Lisansı Almayı Başardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Lihtenştayn’daki Kripto Para Borsası Bakanlık Lisansı Almayı Başardı
Lihtenştayn’daki Kripto Para Borsası Bakanlık Lisansı Almayı BaşardıLihtenştayn‘daki Cryptoassets Exchange (LCX), yerel yetkililerden resmi lisans almayı başardı.

Artık Lisans Alındı

Lihtenştayn’daki profesyonel yatırımcılara hizmet sunan kripto para borsası Cryptoassets Exchange, Lihtenştayn Mali İlişkiler Bakanlığı’ndan lisans almayı başardı.

Aldığı bu lisans sayesinde çok daha güvenli bir hizmet sunmaya başlayacak olan LCX, platformuna tamamen kurumsal ve profesyonel yatırımcılara hitap eden yeni özellikler getirmeyi planlıyor.

Bakanlık’tan lisans almayı başaran LCX, kısa süre içerisinde Finans Piyasaları Otoritesi’nden de bir lisans almayı hedefliyor. Şirket ayrıca bununla da yetinmeyip diğer düzenleyici kuruluşlardan da lisans almayı, böylece menkul kıymet olarak sınıflandırılan tokenların alım-satımına başlamayı planlıyor.

Borsanın yol haritası hakkında bir yol haritası yayınlayan şirket, platformdaki hizmetlerin çoğunlukla kurumsal yatırımcılara hitap edeceğini vurguluyor. Platformun kalitesini geliştirmek ve daha fazla lisans elde etmek isteyen şirket, platforma ayırdığı sermayeyi 100 bin dolardan 1 milyon dolara kadar çıkardı.

Para aklama karşıtı (AML) ve müşterini tanı (KYC) gibi tüm yasal standartlara uyumlu olduğunu iddia eden LCX; an itibariyle kurumsal yatırımcılara dijital para saklama hizmeti, dijital para ticaret masası gibi hizmetler sunuyor. Şirket ayrıca Binance LCX adı altında küresel bir itibari-kripto para dönüşüm imkanına sahip.

LCX, söz konusu Binance LCX hizmetini oluşturabilmek için dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance ile işbirliği yapmaya başladı. Bu yılın Ağustos ayında kurulan bu platform, kullanıcılara euro kullanarak önde gelen kripto paralar üzerinden alım-satım yapma imkanı tanıyor.

Lihtenştayn’daki Kripto Para Borsası Bakanlık Lisansı Almayı Başardı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Lihtenştayn’daki Kripto Para Borsası Bakanlık Lisansı Almayı Başardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin düşerken Altcoin pazar payı sürekli artıyor Bitcoin’de neler oluyor? Düşüş devam edecek mi? Bu Analize Göre Ethereum Sizi Zengin Edebilir! Mark Yusko’nun Bitcoin hedefi düzeltmeden önce 30,000 Çin Merkezli Kripto Para Birimi Hazır Bitcoin ABD Menkul Kıymetler Borsasından bağımsızlığını ilan edebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır