Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Lightning Network Noktaları Her Yere Yayılıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Lightning Network Noktaları Her Yere Yayılıyor!
Lightning Network Noktaları Her Yere Yayılıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Lightning Network noktaları dünyanın her yerine yayılmaya başlıyor. TheGreatMuffin bugün Reddit’te İsviçre’nin Bern kentindeki türünün ilki örneği olan self-sipariş noktasını paylaştı.

Lightning Network Noktaları Sosyal Medyada Paylaşıldı
Noktayı kuran Oliver Gugger, Twitter’da EnergyKitchen’in Lightning Network üzerinden ödemeleri kabul ettiğini paylaştı. Ardından David Knezić, sistemin işleyişini bir videoya yükledi.

energyKitchen, Lightning Network noktaları üzerinden kahve, smoothie, sandviç, hamur işleri, müsli (İsviçre tatlısı) ve salatalar sunuyor. EnergyKitchen tarafından kullanılan sistemin başka bir parçası, siparişinizi günün istediğiniz herhangi bir saatinde alabilmenizi sağlıyor. Bu servisten yararlanabilmek için de yapmanız gereken tek şey, alıcı isminizi girmek.

Diğer Lightning Network Noktaları
Bilinen bir diğer nokta da, Daniel Alexiuc’un Eclair cüzdanıyla kahve aldığı Brisbane Havaalanında. An itibariyle, Lightning Network noktaları, yüksek yoğunluğa sahip alanlarda bulunuyor olsa da, zaman içinde bugün her yerde gördüğümüz kredi kartı terminalleri gibi hemen hemen tüm ana cadde mağazalarına yayılacaktır. Lightning Network noktalarının üretimi, Raspberry Pi Vakfı’ndan 10 dolarlık “Raspberry Pi Zero W”, 300 MB’lık bir sabit disk ve diğer birkaç bileşenle yapılabiliyor. Seri üretime geçtikten sonra, yeni nesil ödeme terminalleri 100 doların altına inecek ve perakendeciler işledikleri her kredi kartı işlemi için bankalarına ücret ödemek zorunda kalmadan cirolarının %100’ünü tutabilecekler.

Artık neden MasterCard CEO’su Ajay Banga’nın daha önce “kripto paralar çöp” dedikten sonra MasterCard’ın düzenli olarak blockchain patentleri için başvuru yaptığı daha anlaşılır oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Lightning Network Noktaları Her Yere Yayılıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

UCLA Profesörüne Göre Bitcoin ve Kripto Paralar 2019’da Daha da Kötüye Gidecek 10 Nisan 2019: Kripto Para Piyasası Genel Görünüm Cardano 2% düşüşle 0,049183 seviyesinin altına geriledi Çin, Aylık Olarak Yaptığı Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı – BTC Yükselenler Arasında HSBC Yöneticisi: Düzenleyiciler Blockchain’e Daha Ilımlı Yaklaşmalılar BitPay Yöneticisi, Bitcoin’in Neden Arttığını Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır