Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Önemli Gelişme: Dünyanın En Büyük Borsasının Listeleyeceği Bir Bitcoin ETF’si Onay Sürecinde!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Önemli Gelişme: Dünyanın En Büyük Borsasının Listeleyeceği Bir Bitcoin ETF’si Onay Sürecinde!
Önemli Gelişme: Dünyanın En Büyük Borsasının Listeleyeceği Bir Bitcoin ETF’si Onay Sürecinde!

© Reuters. © Reuters.

Kripto para birimi endeks fonu sağlayıcısı olan Bitwise Asset Management, yeni bir Bitcoin destekli ETF başvurusunda bulundu. Bitwise’nın Bitcoin ETF’sinin dünyanın en büyük borsası New York Borsası’nda listeleneceği belirtiliyor.

Bitwise’nın ETF’si, Bitwise Bitcoin Total Return Index’i takip edecek
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na sunulan başvuru belgeleri, şirketin teklifini özetliyor. Bilmeyenlerin için, ETF esasen belirli bir hisse senedi endeksini, emtia bonosunu veya varlığını izlemek için tasarlanan pazarlanabilir bir menkul kıymettir. Unutulmaması gereken bir başka şey de ETF’nin fiyatının satın alındığı ve satıldığı gün boyu değişeceğidir.

Bitwise’nın ETF’si, Bitwise Bitcoin Total Return Index’i takip etmek için kullanılacak. Bitwise tarafından yapılan bir açıklamaya göre önerilen ETF, Bitcoin’in saklanması konusunda düzenlenmiş üçüncü taraf emanetçilere güvenilmesi nedeniyle daha önce başvuru yapılan ETF tekliflerinden farklı. Ayrıca açıklamada Bitwise Bitcoin Total Return Index’in fiyatlarının ‘çok sayıda’ kripto para birimi borsasından çekileceği de belirtiliyor.

Bitwise yetkilisi: “2019, bir Bitcoin ETF’nin başlatıldığı yıl olmalı.”
Bitwise Borsa Yatırım Fonları Küresel Başkanı John Hyland, ETF başvurusu konusunda şunları söyledi:

19b-4 başvurusunun verileceği ya da SEC’in ETF başvurumuzu gözden geçirip onay vereceği konusunda hiçbir güvence yok. Ancak biz bu konuda iyimseriz. 2019, bir Bitcoin ETF’nin başlatıldığı yıl olmalı.

John Hyland’ın ETF alanında da geniş bir geçmişi var. Ayrıca, diğer ürünlerin yanı sıra, dünyanın ilk ham petrol ETF’sini ve dünyanın ilk doğal gaz ETF’sini başlatma çabalarına öncülük eden Birleşik Devletler Emtia Fonları Baş Yatırım Sorumlusu’ydu.

New York Borsası, Bitwise’nın ETF’sini listelemek için onay alacak
Bitwise Küresel Araştırma Başkanı Matt Hougan, SEC’in kripto para piyasasının kalitesi hakkında düşünceli olduğunu ve konuyla ilgili sorular sorduğunu söyledi. Matt Hougan konuya yönelik şunları söyledi:

Geçtiğimiz yılı bu soruları araştırmakla geçirdik ve bu bulguları SEC personeli ile ETF başvurusuyla bağlantılı olarak görüşmek için sabırsızlanıyoruz.

Bitwise ve Bitwise Investment Advisers, LLC, yaklaşık bir yıl boyunca Bitcoin alanındaki özel fonları yönettikten sonra ETF’lerde yıllarca süren uzmanlığını bir araya getiriyor. Sonraki adımlar açısından, New York Borsası’nın (NYSE) Bitwise Bitcoin ETF hisselerini listelemek için bir başvuru yapması bekleniyor. Ayrıca SEC 27 Şubat’ta, SolidX ve VanEck tarafından sunulan ilk Bitcoin ETF başvurusu adına bir karar almak zorunda kalacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Önemli Gelişme: Dünyanın En Büyük Borsasının Listeleyeceği Bir Bitcoin ETF’si Onay Sürecinde! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Önemli Gelişme: Dünyanın En Büyük Borsasının Listeleyeceği Bir Bitcoin ETF’si Onay Sürecinde! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu hafta en çok yükselen 10 kripto para Binance CEO’su Changpeng Zhao: “Piyasanın büyümesi için ETF’ye ihtiyaç yok.” Bu Ülkenin Bitcoin Rezervi Altın Rezervini Solladı Dark Web Satıcısı 617 Milyon Kullanıcı Hesabını, 20.000 Dolar Değerinde Bitcoin İle Satılığa Çıkarttı! “Bitcoin 2 Hafta İçerisinde 10.000 Dolar Olabilir” Bitcoin’in kafaları karıştıran yükselişi ile ilgili yeni mamut teorisi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır