Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Liberland Başkanı Bitcoin Değil, Yeni ”Merit” Kripto Para Birimini Kullanmayı Planlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Liberland Başkanı Bitcoin Değil, Yeni ”Merit” Kripto Para Birimini Kullanmayı Planlıyor
Liberland Başkanı Bitcoin Değil, Yeni ”Merit” Kripto Para Birimini Kullanmayı PlanlıyorHırvatistan ile Sırbistan arasında yer alan küçük bir ada parçası üzerine ‘kurulan’ Liberland isimli mini devletin başkanı, yeni bir ülke vizyonunun içerisinde kripto para birimlerine de yer veriyor. Başkan Vit Jedlicka, kripto para birimlerine yer verecek olmasına rağmen, lider kripto para birimi Bitcoin yerine, kendilerine özel ‘Merit’ kripto para birimini kullanmayı planlamakta.

Yeni Tip Bir Devlet
Vit Jedlicka‘nın yeni kripto tabanlı mikro ulusu için düşünceleri oldukça devrimci ve yenilikçi. Ülkeyi resmi olarak tanıyan başka hiçbir ülke bulunmamasına rağmen, Liberland‘ın resmi internet sayfasına göre ülke şu an üçüncü en küçük egemen devlet statüsünde ve 205.000 kişi resmi sayfadan vatandaşlık başvurusunda bulunmuş.

Resmi internet sayfasına bakıldığında ise, ülkenin para birimi olarak bir kripto para birimi olan Liberland Merit‘in olduğu görülüyor. Ülke daha önceki açıklamalarda resmi para birimi olarak Bitcoin kullanacağını açıklamış olsa da, Jedlicka bunun yerine kendi kripto para birimleri Merit’in daha uygun olacağına karar verdi. Merit temel olarak liyakat anlamına gelmekte ve görünüşe göre söz konusu kripto para biriminin bu isme sahip olmasının da bir sebebi var. Jedlicka’nın açıklamalarına göre vatandaşlar sahip oldukları Merit kadar oy hakkına sahip olacak. Sistem ”insanların yaşadıkları ülkenin payına sahip olmasını” sağlıyor. Başkan Jedlicka ise ”ülkenin gerçek olmasını mümkün kılan ve yaratılışına katkıda bulunan” insanların, karar verme konusunda güce sahip olan insanlar olmasını istiyor.

Liberland Başkanı Bitcoin Değil, Yeni ”Merit” Kripto Para Birimini Kullanmayı Planlıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Liberland Başkanı Bitcoin Değil, Yeni ”Merit” Kripto Para Birimini Kullanmayı Planlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Son Dakika: Bitcoin Cash savaşı sona erdi! Kazanan belli oldu Bitcoin Fiyatı Son 12 Ayın En Yüksek Seviyesi Olan 8.750 Doları Aştı! Edirne’de kaçak elektrikle Bitcoin madenciliğine polis baskını Trader’lar 8.500 dolar için heveslenirken Bitcoin fiyatı yeniden geri döndü   HTC’nin Blockchain Tabanlı Cep Telefonu Bu Ay Satışa Çıkacak İşte Türklerin en çok yatırım yaptığı kripto para birimleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır