Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ledger CEO’su, Hacklenmenin Önüne Geçmek İçin Kullanıcılara ”6 Temel Güvenlik İlkesini” Açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ledger CEO’su, Hacklenmenin Önüne Geçmek İçin Kullanıcılara ”6 Temel Güvenlik İlkesini” Açıkladı
Ledger CEO’su, Hacklenmenin Önüne Geçmek İçin Kullanıcılara ”6 Temel Güvenlik İlkesini” Açıkladı2018 yılı, kripto para sektörü için bir çok açıdan rekorun kırıldığı bir dönem oldu ve bunlardan birisi kesinlikle kripto para borsalarında yaşanan hacklenmeler olarak öne çıkmakta. Kripto para birimleri her geçen gün daha popüler bir hal almaya devam etse de, piyasada çok kaliteli güvenlik önlemlerine sahip kripto para borsaları olduğu kadar, güvenliği pek önemseyen kripto para borsaları da her geçen gün aynı hızda çoğalmaya devam ediyor.

2019 yılından çıkarılacak derslere değinen ve kullanıcılara daha dikkatli olmaları konusunda neler yapılabileceğini anlatmayı hedefleyen Ledger CEO’su Eric Larcheveque, Coindesk kaynağı için kaleme aldığı yazısında oldukça önemli noktalara değindi.

Bir banka yerine bir kripto para borsasını hacklemenin, hackerlar için çok daha az riskli ve çok daha kazançlı olduğunu vurgulayan Eric, 2018 yılında hacklenen kripto para birimlerinin, 2017 yılındaki orana kıyasla 13 kat arttığını ve 2018 yılındaki toplam kripto para hacklenme miktarının, dakikada 1.860 dolara, günde ise 2.7 milyon dolara denk geldiğini ifade etti.

Ünlü kripto para donanım cüzdanı üreticisinin, kullanıcılar için güvenlik önerileri ise sırasıyla şu şekilde ifade edilebilir:

  • Uzun vadeli depolama için kripto para borsası kullanmayın.
  • Eğer kullanacaksanız da, iki faktörlü doğrulamaya sahip ve tercihen internete bağlı cihazlarla sınırlı olmayan bir kripto para borsası kullanın.
  • Donanım cüzdanı için ise hatırlayabileceğiniz, ama yine de güvenli ve tahmin edilmesi zor bir PIN kodu belirleyin.
  • 24 kelimelik anahtarınızı oldukça güvenli tutun ve bunu asla internete bağlı bir cihaza girmeyin.
  • Sadece kendi donanım cüzdanınızın ekranında gördüğünüze güvenin.  Alıcı adresi ve ödeme bilgisi gibi unsurları cihazınızdan doğrulayın.
  • Her zaman bilgisayarınızda veya akıllı telefon ekranınızda gösterilen bilgilere dikkatle yaklaşın. Yazılımların her an hacklenebileceğini göz önünde bulundurun.

Ledger CEO’su, Hacklenmenin Önüne Geçmek İçin Kullanıcılara ”6 Temel Güvenlik İlkesini” Açıkladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ledger CEO’su, Hacklenmenin Önüne Geçmek İçin Kullanıcılara ”6 Temel Güvenlik İlkesini” Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analistler uyardı: Kızgın Bitcoin ayıları 2019’un geri kalanına hakim olabilir Kripto Para Piyasaları Düştü, Madencilik Karşıtı Çevreciler Sevindi 21 Şubat Bitcoin fiyat analizi: BTC’de fiyat-indikatör uyumsuzluğu Bitcoin Fiyatını Etkileyen Ağ Tıkanıklığı %95’e Dayandı! Bitcoin Yükseldi; Mt. Gox Eski CEO’su 10 Yıl Hapis Cezası Alabilir Son Düşüşlerden Sonra Bitcoin Satın Almayı Mı Düşünüyorsunuz? İşte Bilmeniz Gerekenler!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır