Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rapor: Ripple’ın gerçek fiyatı hesaplandı. XRP % 289 potansiyel içeriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rapor: Ripple’ın gerçek fiyatı hesaplandı. XRP % 289 potansiyel içeriyor
Rapor: Ripple’ın gerçek fiyatı hesaplandı. XRP % 289 potansiyel içeriyor

© Reuters.  © Reuters.

Ripple’ın gerçek fiyatı Lennard Neo Picolo Research tarafından XRP ile ilgili hazırlanan bir rapora göre 1,75 dolar olmalıdır. Rapor ayrıca XRP’yi Swift ve PayPal gibi geleneksel rakiplerinin yanı sıra Stellar ve OmiseGO gibi blockchaindeki diğer rakipleri ile karşılaştırıyor. XRP hangi açıdan rakiplerinden üstün?

Ripple’ın gerçek fiyatı ne kadar olmalı?Söz konusu araştırma, Ripple’ın gerçek fiyatı ‘nın 1,75 olması gerektiğini iddia ediyor ve XRP’nin %289 oranında potansiyeli olduğunu düşünüyor. Bunu ise Ripple’ın rakiplerine kıyasla bir çok yönden üstün olduğu düşüncesine dayandırıyor. Bu durumu da rakipleriyle kıyaslayarak açıklıyor.

Swift ve PayPal, Ripple’ın geleneksel ödeme sektöründeki rakipleridir. OmiseGO ve Stellar ise blockchain ve kriptopara piyasalarındaki önemli rakipleri arasında yer alıyor. Bu şirketler de Ripple gibi dünya çapında farklı ödeme hizmetleri sunmaktadır.

Ancak, Ripple’ın ödeme hizmeti Swift veya PayPal gibi diğer rakiplerinden daha hızlı ve güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Örneğin, Ripple’in ödeme süresi saniyeler alır, ancak Swift sistemi için ödeme işlemleri saatler içerisinde gerçekleşir. Hatta bazı işlemler için bu süre daha da uzayarak, birkaç günü bulabilir. Aynı zamanda geleneksel ve blockchain sisteminde işlem ücretleri de oldukça farklıdır. Ripple için işlem ücretleri $ 0.0004 sente yakınken, SWIFT işlemleri her zaman 2,5 dolardan fazladır.

Tüm bu artılara rağmen Ripple’ın hizmetlerini kullanan şirket sayısı 100’den fazladır. Ancak rapor, yine de rakiplerine kıyasla bu rakamı yetersiz görüyor. Çünkü, SWIFT’in kendi platformu ile çalışan 11.000’den fazla finansal şirkete sahip olduğu göz önüne alındığında Ripple’ın rekabet edebilmesi için sistemini kullanan kurum sayısını artırması gerekiyor.

Ripple ve XRP Farklı mı?Picolo Research’e göre, Ripple ve XRP’nin aynı şey gibi düşünülmesi de bir dezavantaj olarak görülüyor. Ripple ve XRP’nin ayrımının tam olarak yapılmaması çok ciddi bir konudur. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda henüz karar vermedi. Ancak XRP sonunda menkul kıymet olarak kabul edilirse, XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple’a menkul kıymet yasaları uygulanacaktır.

Ripple ise son zamanlarda şirket olarak XRP’den tamamen farklı olduğunu ortaya koymak için çaba göstermişti. İkisi arasındaki farkı açıklayan bir çok haberler ve makaleler yayınlamıştı. Hatta ilk başlarda her ikisi de aynı logoyu kullanırken şirket XRP için farklı bir logo belirledi. Bir çok kişi Ripple’ın bu çabalarını XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilmemesi için gösterdiğini düşünüyor.

Rapor sonucunda, Ripple’ın gerçek fiyatı 1,75 dolar olması gerektiğini açıklıyor. Ayrıca, rapor yapılan bu tahminlerin ölçülü olduğunu ve “proof of burn” tokenlerini içermediğini belirtmiştir. Buna ek olarak, rapor, XRP’nin finans sektöründeki genişlemesini sürdürmesi halinde piyasadaki en önemli sanal para birimlerinden biri olarak devam edeceğini ifade ediyor.

Yazının yayımlandığı sırada, 18.44 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan XRP 0.46 dolara yakın bir fiyattan işlem görüyor ve Ripple’ın gerçek fiyatı 1,75 dolara ulaşabilmesi için XRP’nin % 289 büyümesi gerekiyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rapor: Ripple’ın gerçek fiyatı hesaplandı. XRP % 289 potansiyel içeriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi kripto analistlerinden güncel Bitcoin tahmini Bitcoin, ETH, XRP Fiyatı Güçleniyor: Kritik Seviyeler Blockchain ve kripto paranın cazibe merkezi İstanbul Jp Morgan Chase’den Madencilik Raporu: Çin’de Bazı Bölgeler, BTC’yi 2400 Dolara Çıkarıyor Bu Trader’ların Tahminlerine Göre Bitcoin Rallisi Kapıda! Apple Card ile Bitcoin Satın Alınamayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır