Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kurumsal Yatırımcıların Gözde Kripto Paraları: Bitcoin, Ethereum…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kurumsal Yatırımcıların Gözde Kripto Paraları: Bitcoin, Ethereum…
Kurumsal Yatırımcıların Gözde Kripto Paraları: Bitcoin, Ethereum…

© Reuters.  © Reuters.

Kurumsal yatırımcıların gözde kripto paraları Bitcoin, Ethereum ve diğerlerinde son durum ne? Kripto paralar ani düşüşlerden sonra neden tekrar yükselmeye başladı? Kripto piyasası için umutlar yeniden yeşerdi. Piyasa son 24 saattir olumlu sinyaller veriyor. Coin Market Cap’a göre, piyasanın toplam hacmi yaklaşık % 1 oranında artarak, 211,6 milyar $’a yükseldi.

Kurumsal Yatırımcıların Gözde Kripto Paraları Bitcoin ve Diğer Altcoinler Neden Yükselişte?

Kripto para dolandırıcılığı ile ilgili haberler piyasada güven sorununa neden oluyor. Ancak yine de yatırımcıların kripto paraların cazibesine direnmesi pek mümkün değil. İşte burada, kripto paraları güvenle saklama hizmeti sunan şirketler devreye giriyor. Ve yatırımcıların yüreğine su serpiyor.

CoinDesk‘in 2018 tarihli Blockchain Raporu’na göre, Haziran sonu itibariyle 1,6 milyar dolarlık kripto para çalındı. Çalınan paranın geri gelmesi de mümkün değil. Ve haklı olarak, yatırımcılar için cüzdan hacklenmesi her zaman endişelere sebep olmuştur. Bu yüzden saklama hizmetleri kurumsal yatırımcılar için çok büyük önem teşkil ediyor.

Bu konuda yatırımlar yapan şirketlerden biri de Fidelity Investments’dır. Fidelity, Fidelity Digital Asset Services’ın faaliyete başlayacağını duyurduktan sonra, Bitcoin ve diğer önemli Altcoinlerin haftaya güçlü bir şekilde başladıkları görülüyor.

Fidelty Digital Asset Services Nedir? Birkaç gün önce, dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Fidelity Investments tarafından yeni bir şirket kurulduğu açıklanmıştı. Fidelity Digital Asset Services adı verilen bu şirket tamamen kripto paralara odaklanacak. Bu şirket, birden fazla borsada işlem gerçekleştirecek. CNBC’ye göre bu servis, kripto parayı çevrimdışı koruma ve çok katlı fiziksel ve siber kontroller içeren soğuk cüzdan hizmeti sunacak. Aynı zamanda kurumsal yatırımcılar için kripto para saklama hizmeti sunacak.

Fidelity Digital Asset Services öncelikle Bitcoin, Ethereum ve Ripple için güvenli bir saklama hizmeti sunacak. Şirket, öncelikle kurumsal yatırımcıların gözde kriptoları Bitcoin, Ethereum ve Ripple’a yoğunlaşacak. Ancak şirketin hizmetlerinden diğer önemli Altcoinler de faydalanabilecek. Bu saklama servisi, müşterilerin kripto paralarının güvenliğini sağlamak için her yolu deneyecek. Şirketin yeni saklama hizmetinin başlayacağını açıklaması üzerine dün piyasa da hareketlenme yaşanmıştı.

Açıklama sonrasında kurumsal yatırımcıların gözde kripto paralarının gidişatı şöyleydi:Bitcoin’in (BTC) fiyatı % 0,2 artışla 6,582,06 $ yükseldi. Bu artış, Bitcoin’in piyasa değerini 114 milyar $’a yükseltti.

Ethereum’un (ETH) fiyatı % 1.4 artarak 209,29 $’a yükseldi. Bu da ETH’nin 21,5 milyar $ piyasa değerine sahip olmasını sağladı.

Ripple (XRP) fiyatı % 6.1 oranında artarak 46.68 $ oldu. Bu yükseliş, XRP’nin piyasa değerini 18,7 milyar $ seviyesine çıkardı.

Bitcoin Cash’ın (BCH) fiyatı ise % 0.1 artarak 456,92 $ oldu. Piyasa değeri ise 7.95 milyar $2a ulaştı.

EOS (EOS) fiyatı % 0,3 artarak 5,45 $ yükseldi. Bu, EOS’un şu an 4.9 milyar üzerinde bir piyasa değerine sahip olduğu anlamına geliyor.

İlk beş sıradaki kriptoların haricinde de gidişat olumluydu. Stellar (XLM) % 2.6, Tether (USDT) % 0.4, Cardano (ADA) % 2.4 oranında yükseldi ve Monero (XMR) ise % 0.7 arttı.

İlk 10 kripto arasında yer alan ve düşüş sergileyen tek para Litecoin (LTC) oldu. % 1.6’lık bir düşüş kaydeden Litecoin’in neden düşük bir performans sergilediği henüz bilinmiyor.

Elbette Kurumsal yatırımcıların gözde kripto paraları Bitcoin öncelikle, daha sonra Ethereum geliyor. Ancak piyasalrın kurumsalları hissetmesi tüm Altcoin piyasasına güven verecek gibi görünüyor.

Daha güncel Bitcoin teknik analizi için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kurumsal Yatırımcıların Gözde Kripto Paraları: Bitcoin, Ethereum… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alex Krüger’den Bitcoin Boğalarına Müjde BTC, Ethereum, XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, Stellar, EOS, Tron Fiyat Görünümü Son Dakika: Bitcoin 10 Bin Doları Kırdı: Peki Analistler Ne Diyor? Bitcoin Çakıldı! Justin Sun: Büyük bir teknoloji devi yakında Tron’a katılacak Güney Kore’de Blockchain Ödeme Sistemi Geliştirildi Coinbase Başkanı: Kurumsal Yatırımcılar Sektöre Girmeye Devam Ediyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır