Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

2019’da portföyünüzde olması gereken kripto paralar, XRP, XMR…

Ana Sayfa » GÜNCEL » 2019’da portföyünüzde olması gereken kripto paralar, XRP, XMR…
2019’da portföyünüzde olması gereken kripto paralar, XRP, XMR…

© Reuters.  © Reuters.

Portföyünüzde olması gereken kripto paralar neler olmalı, hangi kripto para size daha çok kazanç sağlar? Bu sorulara cevap mı arıyorsunuz? Bir kaç önerimiz var…

Portföyünüzde olması gereken kripto paralar neler?Ripple (XRP)Portföyünüzde olması gereken kripto paralararasında ilk olarak Ripple var. 2012 de başlayan Ripple kendini kanıtlamış coinlerin başında geliyor. Garantili bir ödeme şekli var. Hızlı ve ucuz uluslararası ödemelere imkan sağlıyor. Madencilik doğrulaması istemediği için eşsiz bir consensus defterine sahip. Bu da bilgisayar kullanımını önemli ölçüde azaltıyor. Bankalar tarafından tercih edilmesi de ayrı bir avantaj.

İş dünyasına ve finans kurumlarına yenilik getirmeye başladı bile. Likidite maliyetlerini en aza indirip çok daha hızlı işlem yapabilmesi tercih edilmesinde önemli bir unsur. Ayrıca SBI CEO’su fiyatının 10 dolara kadar çıkacağını iddia ediyor XRP’nin. Brad Garlinghouse ise 2019 da bankaların XRP ürünlerini kullanacağından emin. xRapid ne kadar çok kullanılırsa değeri de o kadar artacak. Şimdiden söyleyelim

Monero (XMR)Monero kullanıcılara çok özel, güvenli ve takip edilmesi mümkün olmayan bir kripto değişim imkanı sunuyor. Nisan 2014 de başlayan açık kaynak bir kripto. İşin ilginç yanı bu kriptonun gelişmesi için gereken fonlar bağışlardan elde ediliyor ve sadece topluluk tarafından yürütülüyor.

Monero’daki “halka imza” tekniği tüm işlemlerde gizlilik sağlıyor ve onu bu özelliği ile zirveye oturtuyor. Ancak şöyle bir şey de var, bu özellik Monero’yu illegal işlemler içinde uygun hale getiriyor.

Cardano (ADA)Cardano çok yeni bir coin, başlangıç tarihi 2017 ve buna rağmen şimdiden zirvede. Cardano kripto sektöründe ölçeklenebilirlik ve karşılıklı çalışabilirlik gibi en önemli sorunlara uygulanabilir çözümler sunuyor. Cardano’nun en büyük hedefi zamanımızı alan ve pahalı olan uluslararası işlemlere kalıcı çözümler getirmek.

Cardano sayesinde global ödemelerin süresi günlerden saniyelere düştü. Cardano destekçileri de Ethereum’a rakip olduklarını düşünüyorlar.

Dash (DASH)Başlangıçta adı Darkcoin olan Dash merkeziyetsiz bir mastercode ağında çalışıyor. Bu özellik anonimlik unsurunu güçlendiren bir etken. Ve dolayısıyla takip edilmesi imkansız. 2014 de başladığından bu yana çok önemli ölçüde bir taraftarı var. Madencilik süreci çok basit. Sadece bir CPU yeter.

Şu anda 3000 kadar iş yeri DASH kabul ediyor. Bunların yarısı da Venezuela’da. Hiper enflasyonun çaresini kripto parada buldu Venezuela’lılar.

Dogecoin (DOGE)Doge aslında bir şakayla başlamış. Ama artık kimseyi güldürmeyen bir şaka! Yanlış anlaşılmasın yüzümüzü güldürecek olanaklarla geliyor DOGE. Yakında Coinbase de listelenmeye hazırlanıyor.

Salt Lending şirketi kredi teminatları arasına DOGE yi de eklemiş durumda. Şirket özellikle İngiltere, Yeni Zelanda, Hong Kong ve Vietnam’da büyük talep görüyor.

Şirketin dördüncü teminat seçeneği olan DOGE inanılmaz bir topluluk desteğine sahip, yaygın şekilde işlem görüyor ve yüksek bir likidite sağlıyor. Bitcoin kod tabanı kullanıyor. DOGE sadece kredi teminatı olarak da tercih edilmemiş SALT tarafından, bir nedeni de çok geniş DOGE topluluğuna ulaşma imkanı sağlaması.

DOGE coin şu anda BTC, ETH ve LTC’nin yanında bir teminat seçeneği. Kullanıcılar dolar cinsinden kredilere ulaşabilmek için bu coinleri kullanabiliyor ve bu da onları tercih edilir hale getiriyor.

MobileGo (MGO)Son zamanlarda iyi bir momentum elde eden coinlerden birisi MGO. Neden derseniz oyun şirketi Xsolla MGO Kabul edeceğini duyurdu. Bitfinex MGO listeleyeceğini ilan etti. Daha ne olsun! Xsolla CEO’su ve kurucusu Aleksandr Agapitov bu konuda şöyle söylüyor:

“MGO bizim topluluğumuz için dönüşüm olanaklarını hızlandıracak. Oyun geliştiriciler telif ücretlerini çok daha hızlı alacaklar. MGO sahipleri kullanıcı-kullanıcı arasında oyun karşılaşması yapabilecekler ve kısa sürede merkeziyetsiz oyun turnuvaları düzenleyebilecekler, bu daha önce mümkün olmamış bir durum. MGO oyun sektörünün Bitcoinidir. Oyun alanında en çok güvenilen coin olan MGO yarım milyar oyuncuya ulaşabiliyor.”

Ek olarak Bitfinex MobileGoyu listesine ekledi. MobileGo ekibi için bu son derece saygın bir durum. Böylelikle çok daha popüler olacaklarına inanıyorlar. Yatırımcıları içinde çok daha güveli olacaklarını düşünüyorlar. Yeni yatırımcıların ilgisini çekmesi işlem hacmini artıracak tabii.

Bunlar sizin için seçtiğimiz öne çıkan altcoinler. Tabii ki tercih sizin.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

2019’da portföyünüzde olması gereken kripto paralar, XRP, XMR… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ETH sıfır noktasına mı yaklaşıyor? Ethereum’un kısa pozisyonları yükselişte Son dakika: Bitcoin short emirleri hızla azalıyor Malta’nın Finansal Regülatörü Ülkedeki Kripto Para Firmalarını Gözetlemek İçin CipherTrace ile Anlaştı! Bitcoin sert düştü: İşte analistlerin BTC’deki yeni hedefleri BiteBTC Kripto Para Borsasına Olan Dolandırıcılık Tepkileri Büyüyor! Dash Telegram ile ortaklığa gidiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır