Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar SEC’in “Kanundışı” Borsalara Karşı Uyarılarıyla Düşüşüne Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar SEC’in “Kanundışı” Borsalara Karşı Uyarılarıyla Düşüşüne Devam Ediyor
Kriptolar SEC’in “Kanundışı” Borsalara Karşı Uyarılarıyla Düşüşüne Devam Ediyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto para dövizlerini uyarmasıyla Bitcoin ve diğer sanal döviz fiyatları düşmeye devam etti.

Bitcoin en son saat 16.01’de Bitfinex’te %7,88 kaybederek 9.757,10$’dan işlem gördü, geceyarısında test ettiği 9.572$’dan uzakta değil.

SEC Çarşamba günü yatırımcıları “kanunsuz online platformlar” karşısında uyardı, dijital varlık ticaretlerinin emtia sayıldığını ve düzenleyiciler tarafından kaydedilmesi gerektiğini söyledi. Birçok kripto para flatformu bu düzenlemelere tabii değil diye de ekledi.

Ajans “Bu platformlardan bazıları yalnızca yüksek kaliteli dijital varlık kullanarak ticaret yapma standartları olduğunu iddia ediyor, SEC bu standartları ve platformların seçtiği dijital varlıkları denetlemiyor, ve sıkça adı geçen bu standartların ulusal menkul kıymetler borsasının listelediği standartların dışına çıkmaması gerekiyor.” dedi.

SEC’in bu duyurusu sanal döviz borsa platformu Coinbase’in ilk defa kripto para yatırımcılarını hedef alan bir endeks yatırım sermayesini tanıtmasıyla aynı gün içerisindeydi. Sanal paraların popülaritesindeki artışla beraber, Dünya genelindeki düzenleyiciler kripto paraları düzenlemek için en iyi yolu aramaya koyuldu.

Salı günü ABD Bağımsız Savcısı Jack Weinstein CTFC’nin New Yorker Patrick McDonnell ve şirketi Coin Drop Markets’a karşı dolandırıcılık hakkında işlem başlatabileceğini belirtti. Ajans Bitcoin’i 2015’ten beri bir emtia olarak görüyor ve Weinstein’ın bu uygulaması kararı tasdik ediyor.

Dijital dövizler ayrıca Japonya Finans Hizmetleri Ajansı’nın dahili kontrol sistemlerine sahip olmadığını gördüğü 7 kripto para borsasını cezalandırdığı haberlerinden de darbe yedi. İki borsa, Bit Station ve FSHO, bir aylığına ticareti durdurma yasağı cezası aldı.

Diğer sanal dövizler de düşüşte, Ethereum Bitfinex borsasında %5,63 düşerek 743,91$ oldu. Ripple %7,40 düşüp 0,83605$’e gerilerken, Litecoin ise %6,18 kaybetti ve 191,83$’a indi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar SEC’in “Kanundışı” Borsalara Karşı Uyarılarıyla Düşüşüne Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dikkat çeken kripto haberleri: Hard fork sonrası kaçan 57 milyon dolarlık Ethereum balinası, Binance’nin yeni borsası ve Bakkt’ın Mainstream için ısrarı Kripto Para Piyasasına Genel Bakış: Ethereum ve XRP Farkı Azalırken, Tron Yükselişini Sürdürüyor Ünlü Analist Tom Lee, İstanbul’da Yapılan Blockchain Economy Summit’te Konuştu! Rapor: EOS İşlemlerinin %75’i Botlara Ait Bitcoin mi daha çok enerji harcıyor yoksa Belçika mı? Ripple (XRP) için şimdi sırada ne var? Ünlü analist cevaplıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır