Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela’daki LocalBitcoin Hacmi Adeta Uçuyor! Ülkedeki Hacim, Küresel BTC Hacmini Arttıracak Kadar Güçlü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela’daki LocalBitcoin Hacmi Adeta Uçuyor! Ülkedeki Hacim, Küresel BTC Hacmini Arttıracak Kadar Güçlü
Venezuela’daki LocalBitcoin Hacmi Adeta Uçuyor! Ülkedeki Hacim, Küresel BTC Hacmini Arttıracak Kadar Güçlü

© Reuters.  © Reuters.

15 Eylül tarihinde, blockchain ve kripto para sektöründe dünya çapında tanınmış bir yazar, konuşmacı, yatırımcı ve danışman olan Alexander Tapscott, Bitcoin’in Venezuela içerisindeki LocalBitcoin borsasında elde ettiği ticari hacimlerden söz etti. Alexander’a göre, lider kripto para biriminini ticari hacmi platformda yaşanan trading işlemleri yüzünden bu kadar arttı.

Bu yılın başlarında Venezuela başkanı Nicolas Maduro, ülkenin ilk kripto para birimi olan Petro’yu tanıtmış ve piyasaya sürmüştü. Petro’nun çıkartılmasının temel sebeplerinden bir tanesi, hiperenflasyon nedeniyle kötüleşen ülke ekonomisini bir nebze olsun stabil hale getirebilmekti. İlk gelen haberlerde Petro’nun ilk ön satış gününde 735 milyon dolarlık fon topladığı iddia edilse de, daha sonra söz konusu kripto para birimi hakkında çok fazla haber ortaya çıktı.

Söylentilere göre ülke içerisinde Petro kripto para birimini kullanan tek bir vatandaş bile bulunmuyor. Dahası, 20 milyar dolara yakın yapılan Petro yatırımının da, kim ve ne tarafından yapıldığı kesin değil. Veya böyle bir yatırımın gerçekten yapılıp yapılmadığı.

Sonuç olarak Venezuela vatandaşları da çözümü Petro’da değil de, başka kripto para birimlerinde buluyor ve bu sebeple ülkedeki BTC ve özellikle DASH ticari hacmi inanılmaz artış yaşıyor.

Venezuela’daki LocalBitcoin Hacmi Adeta Uçuyor! Ülkedeki Hacim, Küresel BTC Hacmini Arttıracak Kadar Güçlü isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela’daki LocalBitcoin Hacmi Adeta Uçuyor! Ülkedeki Hacim, Küresel BTC Hacmini Arttıracak Kadar Güçlü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere Vatandaşlarının Yüzde 97’si, Herhangi Bir Kripto Paraya Sahip Değil! Stellar Lumens 30% oranında çakıldı Ünlü Analist: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Çok Yüksek Seviyeleri Test Edebilir İspanya İktidar Partisi, Blockchain ve Kripto Para Düzenlemeleri İçin Teklif Sunacak Flaş kripto para haberleri: Bitcoin fiyatı 20x artacak, Ripple ürünlerine talep artıyor ve daha fazlası… Yeni Satoshi Nakamoto Geldi! 10 yıllık Gizem Son Mu Buluyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır