Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar SEC’in ICO Sahtekarlığını Çökertmesiyle Yükseldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar SEC’in ICO Sahtekarlığını Çökertmesiyle Yükseldi
Kriptolar SEC’in ICO Sahtekarlığını Çökertmesiyle Yükseldi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Salı günü yükseldi, ABD Emtialar ve Borsa Komisyonu Centra Tech kurucularını İlk Para Teklifleri sahtekarlıkları ile suçladı.

Bitcoin saat 15.07’de Bitfinex borsasında %3,77 artarak 7.331,20$ oldu. Sanal döviz 2017 Aralık ayında 20.000$’ı test etmiş ve Şubat ayında da 6.000$’ın altına kadar inmişti

Eski Dünya Boks Şampiyonu Floyd Mayweather tarafından desteklenen Centre Tech’in düzenleyicisi yatırımcıları yanlış yönlendirdi ve ICO’ya kaydetmekte başarısız oldu.

Kurucular Robert Farkas ve Shorab “Sam” Sharma 32 milyon$’lık bahis girişimi ve yatırımcılara yanlışlıkla MasterCard, Visa ve Bancorp ile partnerliğe girmiş olduklarından dolayı suçlandı.

SEC’in Uygulama Kolu’nun başındaki isim Steve Peikin şirketin yatırımcıları cezbetmek için özenle hazırlanmış piyasa şemaları ve ünlü kişilerin tasdiğini kullandığını açıkladı.

Söyleminde, “Tasdikler ve parlak piyasacılık materyalleri SEC kaydı yerine geçmiyor ve gerekliliklerin ortaya çıkmasıyla birlikte yatırımcılar tarafından dikkat ve tedbirli olması gerekir.” dedi.

Bu sırada Japonya’da, merkez bankası kamuya yönelik kripto paralar hakkında genel bir soru-cevap sayfası hazırlığında. Dijital paraların gerçek para sayılıp sayılmayacağı veya yatırımcıların onlardan kar elde edip edemeyeceği gibi sorular da sayfada yer alıyor. Sayfada ayrıca merkez bankaların kripto paraları desteklemediği vurgulanıyor ve “gerçekten anlamadığımız bir şeyi yasaklamamalı mıyız?” diye soruyor.

Diğer sanal dövizler de sabah ticareti esnasında yükseldi, Ethereum %2,00 artarak 399,16$ oldu. Ripple %5,68 artarak 0,52660$ olurken, LiteCoin %2,52 yükseldi ve 123,25$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar SEC’in ICO Sahtekarlığını Çökertmesiyle Yükseldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Vadeli İşlemleri hacmi rekor kırdı! 2019’daki yükselişi öngören şirketten Fed ekseninde yeni Bitcoin tahmini İşte beklenilen kısa vadeli 3 EOS fiyat tahmini OKEx Yöneticisi: Bitcoin 20.000 Dolarlık Rekoru Geçecek! Ripple’ın başı dertte: Federal yargıç şirketi yasa dışı XRP satmakla suçluyor Bitcoin, Satışlar Sürerken %10 Üzerinde Kayıp Yaşadı; Şimdi 10.000$ Altında

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır