Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor
Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor

© Reuters.  Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor© Reuters. Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor

İspanya’ya bağlı olaran Katalonya, özellikle 2017 referandumundan bu yana İspanya’dan ayrılıp bağımsızlığını ilan etmek için umutsuzca mücadele ediyor. Katalan siyasetçi ve eski cumhurbaşkanı Carles Puigdemont, bölgeden kaçan Katalan Hükümeti politikacılarına yardım etmek için halktan bitcoin bağışları yapmalarını istedi.

Sürülmüş Katalanlar için Kripto Para Bağış Fonu

Cryptocurrency bağışı talebi, aktivisti ve Piratebay’ın kurucularından Peter Sunde tarafından tasarlanan bir web sitesi ve para toplama sistemi olan defensaexili.org sitesinde açıkça görülmekte. Site Saint Kitts ve Nevis‘te Karayipler‘de yer almaktadır.

Fon, özellikle de halihazırda İspanya Devletinin ağır ve yargısız zulmü nedeniyle sürgünde olan Katalonya’nın bağımsızlığının destekleyicilerini desteklemek üzere tasarlanmıştır. Spesifik olmak gerekirse, fonun faydalanıcıları arasında eski cumhurbaşkanı Carles Puigdemont, bakanlar ve milletten ayrılmak zorunda kalan diğer siyasi aktivistler yer alıyor.

Web sitesi, kredi kartı, banka kartı ve Paypal’daki bağışları talep ederken, El Confidencial, başkanın ayrıca, izlenmesi önemli ölçüde zor olduğu için Bitcoin bağışları şeklinde destek ve yardım talebinde bulunduğunu bildirdi.

81.000 Bitcoin Bulunan Bitcoin Cüzdanı

Diğer değişim ortamlarının aksine, kripto para birimleri bir devlete ya da hükümete bağımlı değildir ve sözde-anonimdir. Ancak bir Reddit yazısı, BTC adresinin daha önce görülebilir olmasına rağmen, yakın zamanda kapatılmış olması gerektiğini belirtti.

Postanın Bitcoin cüzdanına bir bağlantısı olsa da, adresin sürgün Katalanlara yardım etmek için kullanılan doğru adres olup olmadığı açık değildi. Bir noktada, cüzdan 81.000’den fazla bitcoin (BTC) içeriyordu. Ancak cüzdan, 19 Ekim 2018 itibariyle nihai bakiyesinde sadece 39 BTC içeriyordu.

Web sitesi, fonların yönetimi ve şeffaflığı söz konusu olduğunda, bağımsız bir danışmanın fonları uygun şekilde tahsis edeceğini ve profesyonel bir şirket tarafından yürütülen yıllık bir dış denetimin olacağını açıklamakta. Ayrıca, sonuçlar kamuoyuna gözden geçirilecek. Ne yazık ki, altı aydan fazla bir süredir fonların yönetimi konusunda bir raporun olmadığı belirtiliyor. Bağımsız avukatların kimlikleri hakkında da bir bilgi bulunmamakta.

Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Almanya’da Yasal Bitcoin Ticareti Dönemi Ünlü piyasa analisti: “Bu gelişme Bitcoin’i 100 bin dolara fırlatabilir.” Bitcoin krizinin ortasında madencilik cihazları kilo işiyle satışa çıkarıldı Piyasadaki Kaybın Sebebi: Yatırımcılar EOS Sert Düşüşe Devam Ediyor – Sebep Dan Larimer’in Yeni Projesi Mi? Eski eBay baş ürün sorumlusu RJ Pittman: Ripple e-ticaret dünyasının büyümesinde önemli rol oynayabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır