Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Düşüyor, Coincheck Monex Group Tarafından Devralınıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Düşüyor, Coincheck Monex Group Tarafından Devralınıyor
Kriptolar Düşüyor, Coincheck Monex Group Tarafından Devralınıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Mex Group’un kripto para borsası Coincheck’ı devralacağı haberleriyle Cuma günü düşüşe geçti.

Bitcoin saat 17.17’de, Bitfinex borsasında %1,03 azalarak 6.605,10$ oldu. Sanal döviz 2017 Aralık ayında 20.000$’e kadar çıkmıştı ve Şubat ayında test ettiği 6.000$ seviyesinden yeniden toparlanmaya çalışıyor.

Japon çevrimiçi simsarcılık şirketi Monex Group Cuma günü kripto para borsası Coincheck’i 3,6 milyar¥, yani yaklaşık 33 milyon$’a satın alacağını duyurdu.

Coincheck bu yılın başlarında sanal döviz hırsızlığından 530 milyon$ darbe yemişti. Japonya’daki en büyük borsalardan biri olduğu kabul ediliyor.

Kurucu ve CEO Koichiro Wada ve COO Yusuke Otsuka’nın da aralarında bulunduğu Coincheck’in mevcut yönetimi istifa etti.

Diğer haberlerde, Hindistan kripto paraları düzenlemeye hazırlanıyor. Hindistan Rezerv Bankası bütün düzenlenmiş enstitülerin dijital dövizlerle ilgili iş dünyası hizmetlerini durdurma talimatı verdi.

Resmi bir basın açıklamasında, RBI kripto paraların suçlular ve onların piyasaya dahil olma planları açısından potansiyel enstürümanlar olduğu iddiasında bulundu.

“Rezerv Bankası defalarda kullanıcıları, sahipleri ve tüccarları Bitcoin’in de arasında olduğu risk içeren sanal dövizler konusunda uyardı.”

Diğer sanal dövizler de düşüş yaşıyor, Ethereum %2,12 düşerek 367,72$ oldu. Ripple %2,57 azalarak 0,46630$ olurken, $$$/LTC %2,39 düştü ve 113,77$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Düşüyor, Coincheck Monex Group Tarafından Devralınıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Stellar 15 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi! XLM’nin Düşüş Sebebi Ne? Roger Ver: Bitcoin’in Asıl Değerleri Artık BTC’de Bulunmuyor Ama BCH’de Mevcut Yeni Başlayanlar için Binance Coin (BNB) Nedir? Nereden ve Nasıl Satın Alınır? Siber Güvenlik Uzmanı: Kripto Paralar, Artık Düzenleyici Kurumların İlgi Alanında, Eski Günler Geride Kaldı BitMEX Temmuz ayında tarihinin en ağır kaybını yaşadı Merkez Bankalarının Dijital Paraları mı Kripto Paralar mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır