Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Hard Fork’u Constantinople Kasım’da Geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Hard Fork’u Constantinople Kasım’da Geliyor
Ethereum Hard Fork’u Constantinople Kasım’da Geliyor

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum Hard Fork’u Constantinople için geri sayım başladı. Ethereum yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Kasım ayında üst sürüme geçilmesi planlanıyor. Yeni Hard Fork, Constantinople ismiyle çıkacak olup öncelikle Ethereum platformunun verimliliğini ve stabilitesini hedefliyor.

Ethereum Hard Fork’u Constantinople İçin Geri Sayım BaşladıEthereum Hard Fork’u Constantinople, Ethereum‘un ölçeklenebilirlik çözümü üzerindeki karmaşıklık ve belirsizlikleri halletmek için geliştiricilerin uzun zamandır üstünde çalıştığı bir güncellemeydi. Ethereum meraklıları ise Constantinople sürümüne yükseltilmesi için gün sayıyorlardı. Geçtiğimiz hafta, geliştiriciler, yeni sürümün Ropsten test ağında yayınlanmasının ertelendiğini açıkladı. Ethereum Hard Fork’u Constantinople çıkış tarihi şimdi Kasım’a kaydırılıyor. Yapılacak güncelleme, kod içerisine eklenip tanımlandığı blok üzerinden etkinleştirilecek. Yazılımın mevcut popüler sürümleri 20 milyar dolardan fazla kripto para işlemi gerçekleştiriyor.

Ayrıca bakınız: Yeni başlayanlar için Hard Fork nedir?

Constantinople ile Gelen 5 GüncellemeEthereum Hard Fork’u Constantinople ile beraber gelen yeni sürümde ağ ile uyumsuz beş değişiklik içeriyor. Yeni Hard Fork sürümü, içerisinde küçük kod optimizasyonlarından tutun her bir işlem bloğu için madencilik ödüllerinin azaltılması gibi tartışmalı değişiklikler barındırıyor.

Tüm değişiklikler, Ethereum İyileştirme Planı (EIP) dahilinde uygulanıyor. Bu beş EIP’nin tümü aşağıdakileri değişiklikleri içermekte;

1.Akıllı sözleşme veri deposunda yapılan değişiklikler için daha adil fiyatlandırma yapıları

2.Geliştiriciler için işlem sürelerini iyileştirecek kod optimizasyonları

3.Ethereum ekonomi poliçesi değişiklikleri

4.Ethereum’un ölçeklenebilirlik çözümü üzerindeki karmaşıklık ve belirsizlikleri halledilmesi

5.Blok işlemleri için madencilik ödüllerini azaltılması

Hard Fork’un yeni sürüm Constantinople’a yükseltilmesi, soft versiyonu olan Ropsten adlı bir Ethereum test ağına bağlı. Ethererum ana ağı ise Pazar günü planlanan yeni kodu test etmek için kullanılan ana platform olarak biliniyor.

Ayrıca bakınız: Hard Fork Constantinople nedir?

Güncelleme Neden Ertelendi ?Geçen hafta, güncellemenin beş değişikliğinden birinde bulunan bir hata nedeniyle test lansmanı gecikti. Geliştirici toplantısı sırasında, birkaç Ethereum yazılımı müşterisi büyük ölçüde testlerle ilerlemeye hazır olduklarını belirtti.

Ethereum Vakfı İletişim Yöneticisi Hudson Jameson yaptığı açıklamada:

“Çekirdek geliştiriciler, yeni sürümümüz olan Ethereum Hard Fork’u Constantinople testini başlatmaktan heyecan duyuyorlar. Devcon toplantısından sonra kısa bir süre içinde, Constatinople’u Ana ağa yerleştirmek için doğru yolda ilerlemeye devam ediyoruz.”

Daha fazla güncel haber için koinmedya’yı takip etmeye devam edin.

KoinMedya AirDrop’una Katılmak İster Misiniz? Tek Yapmanız Gereken Aşağıdaki tweet’i RT etmek. İşte Bu Kadar Basit

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Hard Fork’u Constantinople Kasım’da Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Stellar 6% artışla 0,12301 seviyesinin üzerine çıktı EOS 10% oranında geriledi Edith Yeung: Çin, Bitcoin’den Nefret Ediyor, Blockchain’i Seviyor Bitcoin SV’de Merkeziyetçilik Kol Geziyor 12 Nisan Bitcoin fiyat analizi: BTC geri çekilme sonrası yeni bir sıçrama yapar mı? Bitcoin Adım Adım 20 Bin Dolara Gidiyor Daha Yükselecek Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır