Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Boğaya Dönüyor, Bitcoin Son 1 Ayın En Yüksek Değerine Yakın

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Boğaya Dönüyor, Bitcoin Son 1 Ayın En Yüksek Değerine Yakın
Kriptolar Boğaya Dönüyor, Bitcoin Son 1 Ayın En Yüksek Değerine Yakın

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Cuma günü yükseldi, yatırımcılar ABD vergi baskılarının zayıflaması ve Santander’in (MC:SAN) blok zincire tabii olan uluslararası ödeme hizmetini hayata geçirmesiyle masalarına geri döndü.

Bitcoin en son saat 16.19’da, Bitfinex borsasında %5,74 artarak 8.192,00$’a geldi, sanal döviz en son 2017 Aralık ayında 20.000$’a kadar çıkmıştı ve Şubat ayında gördüğü 6.000$ seviyesinden toparlanmaya çalışıyor.

Bazı analistler yükselmenin yeniden satın alınması için güç uygulanan yatırımcılardan kaynaklı olduğu söylentilerine sahip.

IronFX’te kıdemli bir araştırmacı analist Peter Iosif, “Analistler kapının daha yüksekten açıldığı son günlerde tüccarlar arasında bir pozitif hava dolaştığını seziyor. Biz pozitif havanın devam etmesi halinde bitcoin’in artışına devam edeceğini görüyoruz.” dedi.

Başkalarının iddialarına göre fiyatlardaki artışlar işlemlerin vergilendirileceği anlamına gelen ABD Dahili Kâr Hizmetleri’nde (IRS) kripto para mülküyetini masaya yatırmasıyla oluşan vergi bağlantılı baskılara dayanıyor. ABD vergi son teslim tarihi 17 Nisan ve analistler baskının son teslim tarihinden önce ve sonrasında zayıflayacağını tahmin ediyor.

Bu sırada, İspanyol bankacılık devi Santander İngiltere, Brazilya ve Polonya’da blok zincir teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir uluslararası ödeme hizmetini hayata geçirdi. Sistem Ripple ile geliştirilen dağınık hesap defteri teknolojisini kullanacak.

Diğer sanal dövizler de yükselişte, Ethereum %12,07 artarak 525,98$ oldu. Ripple %18,10 artarak ve 0,68150$ olurken, Litecoin %7,72 yükseldi ve 133,15$’a çıktı.

Biz bunları yazarken, CoinMarketCap verilerine göre, kripto paraların toplam piyasa değeri Perşembe gününde görülen 297 milyar$ değerinden 329 milyar$’a yükseldi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Boğaya Dönüyor, Bitcoin Son 1 Ayın En Yüksek Değerine Yakın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japonya’da Ödenmemiş Kripto Para Vergileri 93 Milyon Dolara Ulaştı Bitcoin’de işlemler zirveye yaklaştı, SegWit rekor kırdı McDonald’s’ın mı yoksa kripto sektörünün mü piyasa değeri daha yüksek? Şimdiye Kadar Bitcoin Fiyatlarını Önceden Bilen İsimsiz Analist: Bitcoin 2020’de 87.000 Dolar Teknik Analiz Uzmanı Ahmet Mergen: İşler İyi Giderse Bitcoin’de Hedef 14.500 Dolar Bitcoin geçen yıl bugün rekor kırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır