Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tayland Bitcoin Hırsızlığındaki Kardeşler, Suçlamaları Reddetmekte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tayland Bitcoin Hırsızlığındaki Kardeşler, Suçlamaları Reddetmekte
Tayland Bitcoin Hırsızlığındaki Kardeşler, Suçlamaları ReddetmekteEkim ayının başlarında ortaya çıkan ve Finlandiyalı bir yatırımcıyı dolandırdıkları iddia edilen Tayland vatandaşı Prinya Jaravijit ile Jiratpisit ”Boom” Jaravijit olayında ilk duruşma yapıldı.

Jaravijit kardeşlerden özellikle Jiratpisit, ülkesinde ünlü bir aktör olmasından dolayı dava oldukça ses getirmiş ve uluslararası basında da kendine yer bulmuştu.

Baş şüpheli Prinya ve Jiratpisit kardeşler geçtiğimiz 30 Ekim tarihinde Bangkok içerisinde katıldıkları bir konferansta masum olduklarını iddia ederken göz yaşı bile dökmüş ve konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuşlardı.

27 yaşındaki aktör Jiratpisit, kripto para birimleri ile hiçbir ilgisinin olmadığını ve kesinlikle suçsuz olduğunu iddia etmiş, bugüne kadar hep polis ve mahkeme ile iş birliği yaptığını ve kaçma niyeti olmadığını aktarmıştı. Jaranvijit ailesi bunun yanı sıra Bangkok içerisinde 50 yılı aşkın süredir büyük ve ünlü bir restoran da işletmekte.

Bangkok Post’un 7 Kasım tarihli haberine göre ise, Prinya ve onun kardeşleri Supitcha ile Jiratpisit, yapılan ilk duruşmada suçsuz olduklarını iddia etti. Savcının kendilerine karşı olan iddiası ise 21 yaşındaki Fin uyruklu Aami Otava Saarima’yı geçtiğimiz 2017 yılının Haziran ile Aralık aylarında kendileri ile yatırım yapmaya çekip, bütün parasına ve kripto para birimlerine el koyduğu yönünde.

Geçtiğimiz Ağustos ayında tutuklanan Jiratpisit ile Supitcha, toplamda 4 milyon baht ile tahliye olmuştu. Prinya ise geçtiğimiz ay yaşadığı pasaport olayı sonrası gecikme yaşasa da, ABD’den gelişi sonrası tutuklanmıştı ve kendisi hala hapishanede duruşma sonucunu bekliyor.

Mahkeme kanıt listesini almak ve tanıkları dinlemek için olan sıradaki duruşmanın tarihini ise Aralık 24 olarak açıkladı.

Tayland Bitcoin Hırsızlığındaki Kardeşler, Suçlamaları Reddetmekte isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tayland Bitcoin Hırsızlığındaki Kardeşler, Suçlamaları Reddetmekte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’su, yatırımcıları Bitcoin’e karşı bahis yapmamaları konusunda uyardı Bitcoin 0,25% artışla 12.036,6 seviyesinin üzerine çıktı Singapur Kripto Para Borsası CEO’su, Daha Sıkı Regülasyon Talep Ediyor Trilyon Dolarlık Yatırım Şirketi Bitcoin İçin Tarih Verdi Bitcoin 0,89% artışla 10.831,5 seviyesinin üzerine çıktı Bitstamp Kripto Para Borsası, BitLicense Alan En Güncel Kurum Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır