Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Yatırım Firması GrayScale’in 2018 Yılı Geliri, 330 Milyon Dolara Ulaştı ve Rekor Kırdı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Yatırım Firması GrayScale’in 2018 Yılı Geliri, 330 Milyon Dolara Ulaştı ve Rekor Kırdı!
Kripto Yatırım Firması GrayScale’in 2018 Yılı Geliri, 330 Milyon Dolara Ulaştı ve Rekor Kırdı!

2/2


2/2


1 Kasım tarihinde yayımlanan üçüncü çeyrek yatırım raporuna göre, kripto para varlık yönetimi ve yatırımı firması olan Grayscale Investments Inc.’nin elde etiği gelir 2018 yılında 330 milyon dolara ulaştı ve kendi sektöründe adeta rekor kırdı. Piyasanın 2018 yılının başından beri çok sert bir ayı piyasası etkisinde olduğu düşünülürse, bu rakam ciddi anlamda umut verici ve kurumsal yatırımcı için de önemli.

Grayscale raporda geçtiğimiz üç ay içerisinde 81.1 milyon dolar topladığını ve  bunun şirketin 2018 yılı toplam kar oranını 330 milyon dolara çıkardığını vurgulamakta. Bu rakam 2017 yılının başından, aynı periyotun sonuna kadar %1.200 bir artış anlamına geliyor. Şirket geçtiğimiz sene aynı periyotta sadece 25.4 milyon dolar toplayabilmişti. Yatırım firması Grayscale sektöre giriş yaptığından beri hiçbir sene böyle bir kazanç elde etmemişti.


Üçüncü çeyrek raporuna bakıldığında, kurumsal yatırımcıların yaptığı katkının %70 oranında arttığı ancak yapılan yatırımların ikinci çeyreğe kıyasla dolar bazında aynı kaldığı görülmekte. Yani kurumsal yatırımcı artsa da, yatırılan miktar benzer kalmış. Bitcoin Yatırım Tröst ise yatırım konusunda %73 gibi bir orana ulaşırken, geri kalan %27’lik oran Grayscale’in diğer kripto para birimleri ile ilgili yatırımlarından kaynaklanmakta.

Grayscale raporun devamında üçüncü çeyrek içerisinde Bitcoin için bir sürü önemli yeni yatırım olmasına rağmen, yatırımcıların portföylerini diğer kripto para birimlerine de ayrıştırdığını ve bunların oranının %66 Bitcoin, %34 diğer kripto para birimleri olduğunu açıkladı. Bu yatırımcıların %64’ü ise ABD kökenli olurken, geri kalanları ya off-shore hesaplardan, ya da dünyanın diğer kısımlarından yatırım yapmakta.

Kripto Yatırım Firması GrayScale’in 2018 Yılı Geliri, 330 Milyon Dolara Ulaştı ve Rekor Kırdı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Yatırım Firması GrayScale’in 2018 Yılı Geliri, 330 Milyon Dolara Ulaştı ve Rekor Kırdı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash SV, 7 Gün İçerisinde Yüzde 102.65 Yükseliş Gösterdi Binance CEO’su CZ: Artan Bir Kabul Oluşturmaya ve Endüstriyi İleri Götürmeye Devam Edeceğiz Bu 5 altcoin Bitcoin’den daha çok kazandırdı Ethereum 12% düşüşle 134,60 seviyesinin altına geriledi Bitcoin analizi: BTC 3 günlük düşüşünü sonlandırabilecek mi? Slovenya’da Kripto Para Kullanımı Git Gide Yaygınlaşıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır