Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

HSBC Çin, Blockchain Tabanlı Ticari Finansman Platformuna Katıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » HSBC Çin, Blockchain Tabanlı Ticari Finansman Platformuna Katıldı
HSBC Çin, Blockchain Tabanlı Ticari Finansman Platformuna Katıldı7 Ocak tarihinde aktarılan bir habere göre, Çin Bankacılık Birliği (CBA), ülkenin bankacılık sektörü için geliştirdiği blockchain platformunu bu sefer daha küçük çaplı bankalara yaymayı ve genişlemeyi planlıyor.

CBA tarafından geliştirilen Çin Bankalar Arası Ticari Finansman Alım Satımı Blockchain Platformu, temel olarak finansal kurumlar için veri depolama hizmetlerinin, hareketlerinin ve veri güvenliğinin dağıtık defter teknolojileri kullanılarak yönetilmesini amaçlıyor. Sistem yeni yılın hemen öncesinde resmi olarak piyasaya sürüldüğünde, CBA ilk günden itibaren 10 adet bankanın yeni blockchain platformunu kullanmak için başvuruda bulunduğunu ve bunların arasında ülkenin en büyük bankalarından Çin Endüstri ve Ticaret Bankası, Çin Tüccarlar Bankası gibi isimlerin yer aldığını vurgulamıştı. En son platforma katılan kurum ise geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan HSBC Çin oldu.

Sistemin merkezinde, bankalar arası bilgi aktarımında yaşanan sıkıntıları gidermek ve veri yönetimindeki bu avantajları ve yenilikleri ticari finansman işlemlerini geliştirmek için kullanmak yatıyor. HSBC Çin Başkan Yardımcısı Fang Xiao, konu hakkında şunları ifade etti:

”Bu bankalar arası platformun kurulması olağanüstü olarak tanımlanabilir ve bankalar arasındaki farklıların oluşturduğu engelleri kaldırıp, bilgi akışını gerçekleştiren böyle bir platform kesinlikle bu tanımı hak ediyor. Blockchain teknolojisin ticari finansman reformunu gerçekleştirmek adına kullanmak, adeta küresel bir trend haline geldi. HSBC Group’un deniz aşırı blockchain tabanlı pilot trading işlemleri de, söz konusu teknolojinin verimliliği, güvenliği ve ticaretin büyüklüğünü geliştirebileceğini kanıtladı.”

HSBC geçtiğimiz yıl kendi blockchain ticari finansman çözümünün pilot aşamasını duyurmuş ve 2019 yılında da bu platform ile ticari finansman alanında çalışmalarını geliştireceğini duyurmuştu. Banka bunun yanı sıra IBM (NYSE:IBM) ve eski Ripple CEO’su Chris Larsen ile blockchain’in ticari finansman sektöründe kullanımı hakkında iş birliği de yaptı.

HSBC Çin, Blockchain Tabanlı Ticari Finansman Platformuna Katıldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

HSBC Çin, Blockchain Tabanlı Ticari Finansman Platformuna Katıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fidelity ortaya koydu: Bitcoin’e kurumsal yatırımlar artacak Ripple CEO’su Elinde BTC Tuttuğunu ve  Bitcoin’in 0 Dolara Düşmeyeceğini Vurguladı Altucher: Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Doları Bulabilir Bitfinex, Merkezsiz Ethfinex Borsası Platformunu Başlattı! 4 Trilyon Doları Yöneten BlackRock Yöneticisi, Bir Kripto Para Startup Firmasına Geçiş Yaptı! VeChain ve DNV GL, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Gelişim Hedeflerini İlerletmek İçin Ortaklık İmzaladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır