Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralarınızı Güvenle Saklayabilmeniz İçin Üç İpucu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralarınızı Güvenle Saklayabilmeniz İçin Üç İpucu
Kripto Paralarınızı Güvenle Saklayabilmeniz İçin Üç İpucuQuadrigaCX ve Cryptopia hack olaylarının bize hatırlattığı bir şey var ki, o da kripto para cinsinden varlıklarımızın güvenliğinin ne kadar önem arz ettiği ve bu sürecin aslında bir pamuk ipliğine bağlı olduğu.

Bu olayların ışığında, sizler için fonlarınızı güvenle saklamanız amacıyla üç adet ipucu hazırladık. İşte onlar:

Kendi İşinizi Kendiniz Görün

Asla fonlarınızı saklaması için borsalara güvenmeyin. Yaşanan hack olaylarından da gördüğünüz gibi, borsalar fonları saklamak konusunda çok da başarılı değiller ve siber saldırılara çok açıklar. O sebeple kendi cüzndanınızda bu fonları saklamayı tercih edin. Aksi takdirde, bir anda tüm birikimleriniz ve onca emeğiniz boşa gidebilir.

Şifreleri Online Ortamlarda Saklamayın

Özel cüzdanlarınızın şifrelerini kesinlike online ortamlarda saklamayın. Cloud ya da kendi bilgisayarınız gibi erişilebilir platformlar yerine, tamamen kağıda yazılı offline metodları deneyin. Hatta bazı otoriteler, bu noktada şifrelerin ikiye ya da üçe bölünüp saklanması görüşünde.

Şifreleri Üzerinizde Taşımayın

Başka bir yere kayddettiğiniz şifreleri yanınızdataşımayın. Cüzdan ya da vs bir şeyin kaybolması durumunda ciddi sıkıntı yaşarsınız. Onun yerine, kağıda ya da başka bir offline yere yazdığınız şifreleri, güvenli bir yere saklayın ve bu yeri not edin. Böylelikle onu güvenli bir şekilde korumuş olur ve hem offline hem de online risklerin getirdiği sıkıntılardan bu sayede kaçmış ve korunmuş olursunuz. Hepinize bol kazançlar dileriz.

Kripto Paralarınızı Güvenle Saklayabilmeniz İçin Üç İpucu isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralarınızı Güvenle Saklayabilmeniz İçin Üç İpucu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vitalik Buterin: ”Daha Fazla ERC-20 Tokeninin Piyasaya Sürüleceğinden Eminim” Ripple’dan David Schwartrz: Bitcoin Cash Topluluğu’nu uyardı Kripto Para Madenciliği Cihazlarının Enerji Tüketimi Sınırlandırılabilir İsviçre’deki Bu ICO’nun Usulsüz Olduğuna Karar Verildi Ripple, XRP Tokenlerinin Satışından Bir Önceki Çeyreğe Kıyasla 2 Kat Daha Fazla Gelir Elde Etti Kripto Paraların Kaybı Yatırımcıları Alıştırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır