Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Türkiye için Gelecek Bitcoin’de Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Türkiye için Gelecek Bitcoin’de Olabilir
Türkiye için Gelecek Bitcoin’de Olabilir

© Reuters.  Türkiye için Gelecek Bitcoin’de Olabilir© Reuters. Türkiye için Gelecek Bitcoin’de Olabilir

Türkiye’nin ekonomik geleceği Bitcoin mi? Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz Amerika Birleşik Devletleri tarafından Türkiye’ye uygulanan yeni yaptırımların bir sonucu olarak görünüyor. Donald Trump yönetimi, Türkiye’den çelik ve alüminyum için ithalat vergilerini artırdı; Bu, diğer politik gerilimlere de bağlı olarak, Türk Lira’sının değerinin düşmesine neden oldu. Sadece geçtiğimiz hafta, Türk Lirası, ABD Doları karşısında %20’lik bir düşüş gösterdi.

The Guardian’a göre:

“Türkiye ekonomisi bazı zorlu sorunlarla karşı karşıya. Özel sektörde yüksek borç seviyeleri ve bankacılık sisteminde önemli miktarda yabancı fon ile birlikte cari işlemler açığı uygulamaktadır. Enflasyon Temmuz ayında yıllık %15,9’luk bir orana ulaşmıştır – varlıklı ülkeler için ortalama oranın beş katından fazla – ve yabancı para cinsinden devlet borçlanması tehlikeli derecede yüksek seviyededir.”

Bitcoin ile bir çözüm var olabilir mi?

Türkiye’de insanlar kripto kullanıyor, bunu biliyoruz. Aslına bakılırsa, geçtiğimiz hafta dolar düşmeye başladığında, üç büyük Türk kripto para birimi değişimi; Paribu, Btcturk ve Koinim borsalarının ticaret hacimleri %100’ün üzerinde artış gösterdi, kriptoya olan talep var ve yerli halk artık Lira’nın düşüşünden korunmak için yatırım yapmaya başladı. Bunun içinde başka bir avantaj var mı?

Evet, Bitcoin’de bir çözüm var

Tabii ki, Bitcoin bir çözüm sunuyor. Fakat ne yazık ki teknolojinin karmaşıklığı nedeniyle henüz pek fazla uygulanabilir ya da herkes tarafından erişilebilir değil. Bitcoin ilk olarak, ABD Doları karşısında yükselen bir para birimine, ciddiye alınabilecek bir para birimine ve mağaza değerine sahip olma potansiyeline sahip bir para birimine erişim sağlayabilir. Daha önemlisi bu, Türkiye’de halkın, ekonominin üzerinde büyük bir etkisi olan politik gerilimlerden uzaklaşarak, iktidara gücü geri verme yeteneği olan bir şeydir.

The Times of Israel’e Göre:

“Bu, gelecekte, iç savaşların belirleyici bir unsuru olarak kullanılabilir – genellikle ekonomik kriz, orduyu liderlerine çevirir ve özellikle insanlar taraftarlarsa, bir darbe başlar. Bu tür bağlantılar şimdilik teorik olmakla birlikte, Türkiye’nin mevcut hükümetinin kaderini ortaya çıkarırken, kripto-para birimlerinin ya potansiyel rejim değişikliğinde ya da gelebilecek herhangi bir şeyde nasıl bir rol oynamaya devam edeceğini görmek hiç kuşkusuz ilginç olacaktır. Ne de olsa, ipuçlarını aradığınızda her zaman parayı takip etmeliyiz.”

Türkiye’de Bitcoin’e bir kitlesel dönüş olabilir mi?

Muhtemelen olmaz. Bahsettiğimiz gibi, teknoloji o noktada değil. Bir blok zincir para birimine yığılma da hükümetin temellerini sarsabilir ve bu da Türk yetkililerin bu ekonomik kriz döneminde gerçekten kaçınmak isteyecekleri bir şey. Bunun yerine, Bitcoin ve diğer kripto paralara erişebilecek kadar şanslı olanların bu durumdan en iyi şekilde yararlanmasını bekliyoruz. Bu, ülke borsalarında işlem hacimlerindeki artışla açıklığa kavuştu.

Türkiye için Gelecek Bitcoin’de Olabilir isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Türkiye için Gelecek Bitcoin’de Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun – Warren Buffett Yemeği Gerçekleşecek mi? Justin Sun 800 Milyon Dolarlık Token Yaktığını Duyurdu Çin’deki Gelişmeler Bitcoin’de 14.000 Dolar Hedefini Yeniden Tetikleyebilir Tron, Liverpool futbol kulübü ile ortak oldu 11 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükseliş hamlesi başarısız oldu, düşüş devam eder mi? Güney Kore, Blockchain ve Fintech Girişimlerine 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır