Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar Yükseliyor, Bitcoin 11.500$ Seviyesini Geride Bıraktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar Yükseliyor, Bitcoin 11.500$ Seviyesini Geride Bıraktı
Kripto Paralar Yükseliyor, Bitcoin 11.500$ Seviyesini Geride Bıraktı

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Pazartesi günü 11.500$’dan işlem görüyordu, yatırımcılar İngiltere Bankası Başkanı Mark Carney’in kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini belirttiği açıklamalarına kulak asmadı.

Bitcoin en son saat 17.14’de Bitfinex borsasında %3,02 artarak 11.524’ten işlem görüyordu. Bitcoin Şubat’ın başlarında son iki ayın en düşük değeri 6.000$’ı görmesinden sonra 11.000$ seviyesinin üzerinde dolanıyor.

Sanal dövizlerin popülaritesinin artmasıyla, Dünya genelindeki düzenleyiciler kripto paraları düzenlemek için iyi bir yol aramaya koyuldu.

Cuma günü Carney kripto paraların finansal balon olduğu ve yatırımcıların bundan korunması gerektiğini belirtti. 2 hafta içerisinde bir grup ekonomik bakanları ve merkez bankacılar G20 zirvesi için Buenos Aires’de buluşacak. Kripto paraların masaya yatırılacak konulardan biri olacağı konuşuluyor.

Bu sırada Hindistanda, Ripple ve Ethereum ticaret yapan iki borsa hükümetin düzenleyici baskılarından ötürü ticareti durdurduklarını beyan etti. Yetkililer halkı dijital döviz ticareti hakkında uyardı, ekonomi bakanı kripto paraları “ponzi düzeni” olarak nitelendiriyor.

BTCXIndia ve ETHEXIndia müşterilerine Pazartesi günü paralarını geri almalarını ve 1 Ocak’tan itibaren yeni depozitoları kabul etmeyi durdurduklarını söyledi. Borsalar geçtiğimiz ay kullanıcılarına email aracılığıyla “Hindistan hükümeti kripto para ticaretinde heves kırıcı hareket ediyor” dedi. “Bu durum … işimizi çok yoğun stres altında ve bu şekilde devam edemeyeceğimiz bir pozisyona soktu”.

Diğer sanal dövizler yükseldi, Ethereum Bitfinex borsasında %1,32 artarak 864,20$’a geldi.

En büyük üçüncü kripto para Ripple %17,02 artarak 1.05200$ olurken Litecoin %2,25’luk artışla 213,95$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar Yükseliyor, Bitcoin 11.500$ Seviyesini Geride Bıraktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı Neden Beş Ay İçinde İlk Defa 5.000 Doların Üzerinde İşlem Gördü? Hindistan’ın En Büyük E-ticaret Devi, Blockchain Tabanlı Lojistik Firması İle Ortaklık İmzaladı Türkiye’nin Öncü Bitcoin Borsası BtcTurk’ten Yeni İş Birliği Aman Dikkat: Bitconnect 2.0 Versiyonu İle Geri Dönüyor! Bu Etken Bitcoin’in Macro Güç Olmasını Sağlıyor Araştırma: Borsaların Sadece Yüzde 14’ü Regüle

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır