Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Facebook Kripto Para Çıkarmayı Düşünüyor, Blockchain Ekibini Büyütüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Facebook Kripto Para Çıkarmayı Düşünüyor, Blockchain Ekibini Büyütüyor
Facebook Kripto Para Çıkarmayı Düşünüyor, Blockchain Ekibini BüyütüyorFacebook (NASDAQ:FB), bünyesindeki Blockchain uzmanlarının sayısını git gide arttırıyor. Şirket ayrıca kripto para ve Blockchain alanlarında çok daha kapsamlı araştırmalar yapmaya başladı. Tüm bu gelişmeler, Facebook’un kripto para planlarına dair bir ipucu olabilir.

Facebook ve Blockchain

Facebook bundan birkaç ay önce yeni bir Blockchain ekibi kurdu ve başına PayPal’ın eski başkanı olan David Marcus’u getirdi. Kripto paralara verdiği destekle tanınan Marcus, bir süre önce Coinbase’in de yönetim kurulunda yer alıyordu.

Facebook’un bu ekibinde Google (NASDAQ:GOOGL) Pay ve Samsung (KS:005930) Pay gibi yerlerde çalışmış insanlar bulunuyor. Bu ekip tam olarak hangi konular üstünde çalışmalar yürütüyor bilinmiyor. Cheddar’ın muhabirlerinden Alex Heath’in bu konu hakkında şöyle bir açıklaması var:

“Yaptıkları çalışmalar hakkında hiçbir açıklama yapmıyorlar. Ama eminim ki bu çalışmaların sonunda Blockchain tabanlı bir kripto para ürünü göreceğiz.”

Facebook’a Duyulan Güven

Facebook’un son zamanlarda çeşitli kripto para ve Blockchain uzmanlarıyla, akademisyenlerle, yasal danışmanlarla görüştüğünü belirten Heath, şirketin bu alandaki ekibini hızla büyüttüğünü söylüyor.

Heath’e göre şirket bu alanda hızla ilerlemeye devam ediyor ancak ortada ciddi bir sorun var: İnsanlar Facebook’a güvenmiyorlar.

Facebook bundan yalnızca birkaç ay önce platformda tutulan kişisel verileri başka bir şirkete sattı ve bu yüzden pek çok kişiden tepki gördü. Heath, özellikle kripto para sektöründeki insanların Facebook’a hiç güvenmediklerini belirtiyor:

“İnsanlar merkeziyetten ve Facebook gibi kişisel verileri kötüye kullanan şirketlerden kaçabilmek için kripto para sektörüne geçiş yapıyorlar.”

Facebook gibi büyük bir şirketin kendi kripto parasını üretmesi sektör için büyük bir yenilik olabilir. Ancak Facebook’un “tekel” özelliği düşünüldüğünde bu yeniliğin ciddi zararları da olabilir:

“Facebook’un kendi kripto parasını üretmesi kimisi için çok büyük bir gelişme, kimisi içinse dünyanın en kötü şeyi olur. Bu konu insanları ikiye ayırıyor ama Facebook bu alanda hızla çalışmayı sürdürüyor.”

Facebook Kripto Para Çıkarmayı Düşünüyor, Blockchain Ekibini Büyütüyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Facebook Kripto Para Çıkarmayı Düşünüyor, Blockchain Ekibini Büyütüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Temizlik Sürüyor: Bittrex’den 9 Liste Dışı Bitcoin katili olduğunu iddia eden kripto para ponzi şeması çıktı! Ripple tabanlı yeni para transferi servisi piyasaya sürülüyor Ünlü CEO Uyardı: JPM Coin, Ripple ve XRP’yi Öldürebilir! CME Bitcoin vadelilerinde oluşan “gap” Bitcoin’de manipülasyon endişelerine yol açıyor XRP 19% artışla 0,40051 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır