Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple (XRP) 2019 Yılında 20 Doları görecek, işte nedeni

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple (XRP) 2019 Yılında 20 Doları görecek, işte nedeni
Ripple (XRP) 2019 Yılında 20 Doları görecek, işte nedeni

© Reuters.  © Reuters.

Ripple (XRP) 2019 yılında 20 doları görecek analizimizden önce şunu belirtmek gerekir ki XRP son 24 saat içinde %9.58 yükselerek 0.51 dolara çıktı. Lakin bu güzel haber biraz sonra ayrıntılarını vereceğimiz analizin yanında çok sönük kalıyor. Yapılan bir analize göre Ripple (XRP) 2019 yılında 20 doları görecek.

Ripple (XRP) 2019 Yılında Neler Yapacak?Şunu kabul etmek gerekir ki 2018’in bu ayı baskılı piyasasında XRP için 20 dolar öngörüsü çok ütopik gelebilir. İşin garibi analiz tam da Ripple’ın –bizim acınası olarak gördüğümüz- 2018 performansından güç alarak bu kadar iyimser bir tahminde bulunuyor.

Büyüme Öngörüsünün TemelleriAçıkçası analiz 2019 için XRP tahmini için 2 gerekçeye yer veriyor. Bunlardan birincisi “yalınlığın cazibesi“. XRP’nin ne işe yaradığı ve neyi dönüştürmeye çalıştığı çok açık. Bu faktör başlı başına XRP’nin geleceğin merkeziyetsiz dünyasında yerini almasını sağlamaya yeter.

Esasen yatırımcıların Ripple’ın blockchain ağına güvenip yatırım yapmaları Ripple açısından çok da önemli değil. Ripple’ın xRapid, RippleNet gibi hizmetlerine üye olan finansal kurum sayısı arttıkça talep yavaş yavaş ama organik bir seyir izleyecek. Geliştiricilerin yol haritasında belirtilen aşamaları aktive etmeleriyle XRP bankalar arası ağın vazgeçilmezi olacak.

Ripple’ın gelecekte sergileyeceği gelişmenin ana katalizörü bu etmen olacak. Utility token olarak yani yarar sergileyen bir hizmet ortaya koyduğu için piyasada XRP talebi artacak. Bu da zamanla daha popüler olması ve fiyatının artması demek.

İkinci olarak ise, kurumsal yatırımcının piyasaya kitlesel likidite enjekte etmek için XRP’yi kullanacak olması. Kurumsal yatırımcılar çok büyük fonlara hükmettikleri için karar sürecinde doğaları gereği seçici ve kuşkucu davranırlar. Bu fonların yöneticileri risklerini azaltmak için en büyük 10 kripto paraya odaklanacaklardır. XRP rakiplerine oranla daha az belirsizliğe ve daha az operasyonel riske sahip bir proje. Bu yüzden pek çoğu Wall Street ile doğrudan bağlantılı olan kurumsal yatırımcıların çoğu güvenli liman olarak gördükleri XRP’de karar kılacaklardır.

Hedef Odaklı Ürünlerin Geleceği ParlakÇözüm odaklı ürün sunma amacıyla piyasaya giren her start-up (girişim) firmasının en zor devresi kendisini piyasaya kabul ettirmeye çalışacağı başlangıç devridir. Start-up firmalarının %90’ı bu aşamada başarısızlığa uğrar ve dağılır. Ripple bu devreyi başarıyla tamamlamış durumda. Dünya finans sahnesinde hangi probleme odaklandığını ve çözümün nerede olduğunu çok iyi biliyor. Bundan sonrası artık yol haritasındaki adımları gerçekleştirme meselesi. Yani mesele artık zaman meselesi.

Kurduğu blockchaşn ağı sayesinde ödemeleri son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Geleneksel bankacılık sektöründe bazen 4 günü bulan sınır ötesi ödemeleri Ripple 4 dakikada gerçekleştiriyor. Keza yine geleneksel bankacılık sisteminde bazen %10’a varan yüksek kesinti ücretleri Ripple sisteminde sözü edilmeyecek kadar küçük boyutlarda.

Ripple’ın yapıp edebileceklerine baktığımızda küresel finans sistemindeki sorunların %50-70’ini çözebilecek potansiyele sahip olduğunu görüyoruz. Bu potansiyele sahip olan Ripple (XRP) 2019 yılında büyük bir atılım yapması zaten bekleniyor.

Ripple’ın sunduğu imkanlar şu an için emsali olmayan örnekler sunuyor. Misal RippleNet şu an 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Haznesinde tuttuğu xCurrent, xVia ve xRapid gibi hizmetlerle daha şimdiden global oyuncu olma yolunda büyük mesafe kat etti.

XRP Yükselişi Önlenemez2018 yılı boyunca hakim olan düşüş seyrine nispet edercesine XRP’nin çok büyük yükseliş potansiyeli var. Öyle ki XRP ani bir hamle ile doğurgan bir çıkış döngüsü başlatabilir. Hava şu an nem topluyor. XRP yağmuru ilerde sağanağa dönüşecek.

Çünkü temel göstergeler 2018’in son çeyreğinde büyük bir atılıma işaret ediyor. Bu yükseliş dalgası büyük ihtimalle Wall Street destekli kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesi sayesinde gerçekleşecek. Örneğin Bloomberg News’in aktardığıan göre Goldman Sachs Group (NYSE:GS), Bank of New York Mellon (NYSE:BK), Northern Trust (NASDAQ:NTRS), JPMorgan Chase (NYSE:JPM) ve benzeri firmalar Ripple’a yatırım yapmayı planlıyorlar.

20 dolarlık Ripple analizine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Kaynak

Kaynak 2

Not: Yazı Yatırım Tavsiyesi İçermemektedir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple (XRP) 2019 Yılında 20 Doları görecek, işte nedeni - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatları 2 haftanın en düşük seviyesinden toparlandı Bir Bitcoin cüzdanına hacker saldırısı: Milyonlarca Ripple çalındı! ABD’li Kongre Üyesi: Kripto Paralar Döviz Gibi Değerlendirilebilir Hamas, Bitcoin ile Bağışların Takip Edilememesi İçin Farklı Adresler Kullanıyor Sıcak Gelişme: FED Faiz İndirdi! Bitcoin ve Dolar/TL’de Son Durum PayPal, Visa, Mastercard ve Uber Facebook’un Kripto Parasına Yatırım Yaptı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır