Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Goldman Sachs Kripto Para Ticaretine Bir Adım Daha Yaklaştı!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Goldman Sachs Kripto Para Ticaretine Bir Adım Daha Yaklaştı!!
Goldman Sachs Kripto Para Ticaretine Bir Adım Daha Yaklaştı!!


Goldman Sachs (NYSE:GS) kripto para ticaretine adım adım yaklaşıyor. Dev yatırım bankası henüz lansmanını yapmadığı Bitcoin yatırım ürününü sınırlı sayıdaki müşterisi için kullanıma açıyor.

Goldman Sachs Kripto Para Ticaretine Bir Adım Daha Yaklaştı

Haberi yayınlayan The Block, bilgiyi bir kaynaktan aldığını belirtiyor ve 149 yıllık Bulge Bracket bankasının az sayıda müşterisine Bitcoin için uzlaşmalı vadeli sözleşme (NDF) işlem yapma olanağı sağladığını bildiriyor. Nakit yüklü bir ürün olan bu hizmet vadeli işlemlerle kıyaslanabilir ancak bir borsada işlem yapılamıyor.

Öte yandan dev yatırım bankası Goldman Sachs kripto para için depolama hizmeti sunma konusunda hazırlıklarını da sürdürüyor. Daha önce başka bir kripto haber sitesi Goldman Sachs’ın “Ether” için NDF işlemi hazırlıklarında olduğunu iddia etmişti. Bu haber eğer gerçek olursa Bitcoin gibi Ethereum ve diğer altcoinler de Wall Street seviyesinde tanınmış ve kabul görmüş olacak.

Ancak The Block’un kaynağı bu haberi yayınlıyor. Kaynak Goldman Sachs’ın herhangi bir Ether ürünü ile ilgili bir çalışması olmadığını belirtiyor.


Goldman Sachs kripto para konusunda istekli davranan tek Wall Street devi değil. Wall Street’in Bitcoin’e (BTC) ilgisi artıyor.Bildiğiniz üzere CME ve CBOE gibi ABD ticaret platformlarında Bitcoin ürünleri işlemleri yapılabiliyor. Bu iki şirket nakit yüklü Bitcoin vadeli sözleşme hizmeti sunuyorlar ve yatırımcılara gelecekte kripto seçeneklerini genişleteceklerini vaat ediyorlar.

Zaten CBOE kripto para hizmetleri ile ilgili piyasada lider konumda olma hedeflerini olduğunu açıkça dile getirdi. CME ise bir Ether fiyat referans oranı yayınladı ancak kripto para piyasası ile ilgili kamuya açıklamalar yapma konusunda çekimser kaldı.

Kurumsal kripto ürünleri platformu olan LedgerX müşterilerine hali hazırda bir takım Bitcoin hizmetleri sunuyor. Bir yandan CTFC onayını beklerken diğer yandan Ether ürünleri için de çalışmalar yaptığı ifade ediliyor.

Öte yandan New York Menkul Kıymetler Borsası’nın kripto girişimi olan Bakkt platformu 12 Aralık’ta ilk Bitcoin vadeli işlemler hizmetini başlatmayı planlıyor.

CME ve CBOE şirketlerinde yer alan sözleşmelerin aksine Bakkt platformunda Bitcoin fiziksel olarak yer alacak. Yani sözleşmeler sona erdiğinde gerçek Bitcoinler el değiştirecek.

Bitcoin NDF işlemlerini başlatarak Goldman Sachs kripto para ticaretine bir adım daha atmış oldu. Wall Street devlerinin kripto para piyasasına girme konusundaki hazırlıklarını biliyoruz. Önümüzdeki süreçte küresel finans sistemi nasıl bir evrim geçirecek hep birlikte izliyoruz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Goldman Sachs Kripto Para Ticaretine Bir Adım Daha Yaklaştı!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Borsası Binance analiz bölümünü yayına aldı Binance mi Coinbase mi: En Çok Kullanıcıya Sahip Bitcoin Borsaları Avustralya’nın  Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı 6 Uzmandan Bitcoin Fiyat Tahminleri Tether, TRON tabanlı USDT çıkaracak Ripple CEO’sundan XRP’nin merkezileşme eleştirilerine yanıt geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır