Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

En Eski Bitcoin ATM Şirketi, İsviçre’nin Kripto Vadisine Taşındı

Ana Sayfa » GÜNCEL » En Eski Bitcoin ATM Şirketi, İsviçre’nin Kripto Vadisine Taşındı
En Eski Bitcoin ATM Şirketi, İsviçre’nin Kripto Vadisine TaşındıGeçtiğimiz sene İsviçre’nin kripto para sektörü için ne anlama geleceği konusunda çeşitli şüpheler vardı. Pahalı saatleri ile ünlü bu küçük ülke, ilk başlarda blockchain şirketlerini büyük bir misafirperverlik ile karşıladı ancak daha sonra ülkedeki bankalar tek tek blockchain firmaları ile çalışmayı bıraktı. Söz konusu eylemden sonra blockchain firmaları İsviçre içerisinde umut olmadığını düşündü.

Ancak daha sonra işler daha ilginç bir hal aldı ve İsviçre’nin Zug olarak bilinen kripto vadisi, inanılmaz sayıda blockchain ve kripto para firması çekmeye başladı ve dünyanın en eski Bitcoin ATM firması da bunlardan birisi. 2013 yılında kurulan en eski Bitcoin ATM firması Lamassu, Medium üzerinden yayınlanan bir blog gönderisinde, ”karargahımız için en iyi yeri arama konusunda harcadığımız yıllardan sonra,” sonunda aranan kanın bulunduğunu vurguladı.

”Kripto Vadisi gerçekten de yaşıyor ve biz kripto gelişimi ile blockchain etkinlikleri konusunda bu kadar zengin bir bölgede olmaktan dolayı çok heyecanlıyız.”

Lamassu günümüzde 433 Bitcoin ATM’sine sahip ve bunların yedi tanesi İsviçre içerisinde yer alıyor. Ancak firma yeni çıkardığı bir platform ile, Bitcoin destekçilerinin BTC ile ülke çapında 1.000’den fazla makineden tren bileti alabileceğini duyurdu ve bunun için İsviçre’yi seçti. İsviçre sadece daha fazla kullanıcıya ulaşmak için değil, ülkede kripto para regülasyonları konusunda elde edilen seviye açısından da firmanın bu seçimi yapmasında etkili olmuş.

Sektör 2018 yılında fiyat açısından ciddi bir darbe alsa da, alt yapı ve Bitcoin ATM sayısı açısından ciddi bir artış elde etti.

En Eski Bitcoin ATM Şirketi, İsviçre’nin Kripto Vadisine Taşındı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

En Eski Bitcoin ATM Şirketi, İsviçre’nin Kripto Vadisine Taşındı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir hacker, 2010’da yoktan 184 milyar BTC yarattı, Satoshi ölümden kurtardı İddia: Monero Fork’u Olan Haven Protocol’ün Tek Geliştiricisi de Projeyi Bıraktı Günün Çift Haneli Kazanç Getiren Kripto Para Birimleri: Holo, VeChain, ChainLink ve Tron XRP-LTC-ETH Kısa Vadeli Yatırımda Hangisi Çok Kazandırır? Vitalik Buterin Ethereum Hakkındaki Güvenlik Sorunlarını Yanıtladı 11 Mart Bitcoin analizi: BTC 6 bin 500 dolara düşebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır