Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar Artıyor; UBS Blockchain Teknolojisini Övüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar Artıyor; UBS Blockchain Teknolojisini Övüyor
Kripto Paralar Artıyor; UBS Blockchain Teknolojisini Övüyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Salı günü, Bitcoin’in bir haftanın yükseğine ulaşmasıyla toparlanırken, UBS Başkanı Sergio Ermotti Blockchain teknolojisini övdü.

Bitcoin Bitfinex Borsası’nda %4,48 değer kazanarak 6.738 dolardan işlem görüyor.

İsviçre Bankası’nın CEO’su Ermotti, Pazartesi günü CNBC’ye blockchainin işletme maliyetlerini azaltabileceğini ve benimsenmesi gerektiğini anlattı.

“Kaynakların daha etkin hale gelmesini sağlamak teknoloji ile gerçekleşecek ve blockchain bize ….maliyetleri azaltma konusunda büyük bir yol açıyor,” dedi.

Firma, blockchain teknolojisini kullanarak küresel bir ticaret finans platformunu test etme üzerine IBM (NYSE:IBM) ile çalışıyor. Banka, Bitcoin ve aynı teknoloji tabanındaki diğer alternatif dövizler ile ilgili şüpheciliğini koruyor.

Geçen yıl şirket, kripto paraları spekülatif bir balon olarak niteleyerek dijital para ve blockchain teknolojisi arasında ayrım yaptı.

Wall Street, bazı firmaların bitcoin ve diğer kripto vadeli işlemleri ticareti şansına atlarken, diğer finans liderleri bu artan popülaritenin eleştirisini yapmasıyla, alternatif paraların benimsenmesi konusunda bölündü.

Kripto paralar, Pazartesi günü 275 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesinin, bu haberi yazarken, 291 milyar dolara ulaşmasıyla genel olarak yükseldi.

Ethereum %8,39 artışla 538,26 dolara ulaştı. Üçüncü en büyük dijital döviz olan Ripple, %6,93 puan artarak 0,55008 dolar olurken, Litecoin %5,81 puan daha yüksek olan 99,441 dolardan işlem gördü.

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın alternatif paraların ölçeklenemez olduğuna dair raporu ve fiyat manipülasyonu suçlamaları arasında, dijital dövizler son haftalarda cebelleşiyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar Artıyor; UBS Blockchain Teknolojisini Övüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’su: Piyasada Yaşanan Düşüş Gayet Normal Uzman Yatırımcı: Bitcoin Altından Daha İyi Bir Yatırım Olabilir Dan Morgan: Ripple’a Asya piyasasından muhteşem bir talep var Uluslararası Ödemeler Bankası: Banka ve Kripto Para İlişkisinin Sonuçları Öngörülemez Sözde Yerli Kripto Para Turcoin’den 1 Milyar TL’lik Vurgun Jimmy Song: Bitcoin Cash 2018 Yılının Kasım Ayında Parçalara Ayrılabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır