Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

HSBC ve Standard Chartered Yepyeni Bir Blockchain Platformu Geliştirdiler

Ana Sayfa » GÜNCEL » HSBC ve Standard Chartered Yepyeni Bir Blockchain Platformu Geliştirdiler
HSBC ve Standard Chartered Yepyeni Bir Blockchain Platformu GeliştirdilerAralarında HSBC, BNP Paribas (PA:BNPP) ve Standard Chartered (LON:STAN) gibi önde gelen bankaların da bulunduğu birkaç banka, Blockchain tabanlı yeni bir finans platformu geliştirdiler.

eTrade Connect adı verilen bu yeni Blockchain platformu, uluslararası ticaret sürecini çok daha verimli hale getiriyor. Bankaların, kendilerine gelen ticari borç başvurularını değerlendirmeleri ortalama 36 saat sürüyor. Bu yeni platform ise bu süreyi yalnızca 4 saate indiriyor.

Ticaret finansı alanında yapılan işlemlerin geçtiğimiz yılki toplam değeri 9 trilyon dolar civarındaydı. Ticaret finansı oldukça büyük bir sektör olmasına rağmen bu sektördeki pek çok süreç hala evraklarla ve pek de güvenli olmayan sistemlerle tamamlanıyor. Geçtiğimiz yıl ticaret finansı alanında elde ettiği 2.52 milyar dolarlık gelirle alanın önde gelen bankalarından olan HSBC de bu alanda bazı gelişmelere imza atılması gerektiğinin farkında.

eTrade adı verilen platform ticari belgelerin dijital ortama aktarılmasını ve ticaret finansı alanındaki pek çok sürecin otomatik hale getirilmesini sağlıyor. Bu platformun ayrıca belgede sahtecilik yapılmasına da mani olabileceği düşünülüyor.

Bu yeni platform aracılığıyla yapılan ilk işlem, mobilya perakendecisi olan Pricerite’a ait. Şirketin yönetim kurulu başkanı olan Bankee Kwan, Reuters’a verdiği röportajda şu yorumu yaptı:

“Blockchain son derece zahmetli ve karmaşık olan bir süreci çok daha basit, çok daha güvenli ve çok daha verimli bir hale getirdi.”

HSBC, BNP Paribas ve Standard Chartered gibi bankaların yanı sıra Çin Tarım Bankası’nın da bu platformun gelişimine katkıda bulunduğu söyleniyor.

HSBC ve Standard Chartered Yepyeni Bir Blockchain Platformu Geliştirdiler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

HSBC ve Standard Chartered Yepyeni Bir Blockchain Platformu Geliştirdiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Sıfırı Görürse Diğer Kripto Paralara Ne Olur? Visa Bitcoin ve Kripto Paraya Isınıyor. ”Gerekirse Destekleriz” Ripple’dan Haber Var – Eski Google Yöneticisi Artık Yeni Ripple Çalışanı Oldu! Banka Resmen Duyurdu: Ripple (XRP) 80 Ülkede Ödeme Aracı Olacak Kriptolar Yükseliyor; Bank of America Blockchain Patentine Başvurdu Kripto Para Cüzdanlarından BitPay, Google Play Store’dan Çıkartıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır