Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Ticaret Hacminde Rekabet Sürüyor: Güney Kore Malta’yı Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Ticaret Hacminde Rekabet Sürüyor: Güney Kore Malta’yı Geçti
Kripto Para Ticaret Hacminde Rekabet Sürüyor: Güney Kore Malta’yı GeçtiGüney Kore’deki kripto para borsaları, ticaret hacmi bakımından Malta’daki kripto para borsalarının önüne geçmeyi başardılar.

Vergi konusunda sunduğu kolaylıklarla kripto para borsalarının uğrak noktası haline gelen Malta, ticaret hacmi bakımından Güney Kore’nin gerisinde kaldı.

Güney Kore’de Artış

CryptoCompare, her ay kripto para borsalarının durumlarına ilişkin analizler yapıyor. CryptoCompare, CCCAGG adı altında yürüttüğü bu serinin Kasım baskısını yayınladı.

CryptoCompare’in analizlerine göre Bithumb, Coinone, Korbit ve Upbit gibi kripto para borsalarının yer aldığı Güney Kore’de günlük ortalama olarak 1.4 milyar dolar değerinde işlem yapılıyor. Bu sayı, Güney Kore’nin rakibi olarak gösterilen Malta’da ise 1.2 milyar dolar düzeyinde.

Güney Kore’nin Malta’nın önüne geçmeyi başarması oldukça ilginç bir gelişme. CryptoCompare’in Ekim ayı için hazırladığı baskıya bakıldığında Malta’daki ticaret hacminin 1.4 milyar dolar, Güney Kore’dekinin ise 840 milyon dolar olduğunu görmek mümkün. Bu iki ülkeyi ise 560 milyon dolar ile Hong Kong takip ediyordu.

Güney Kore’nin ticaret hacmi bakımından böylesi büyük bir artış yaşaması, ülkedeki borsalardan Bithumb’ın yaşadığı büyümeyle açıklanabilir. Bithumb geçtiğimiz ay ticaret hacmi bakımından Binance’in önüne geçmeyi başardı. CryptoCompare verilerine göre Bithumb geçtiğimiz ay 1.24 milyar dolarlık, Binance ise 641 milyon dolarlık hacme sahipti.

Bithumb geçtiğimiz ay ticaret hacmi bakımından her ne kadar büyük bir artış yaşamış olsa da günlük ziyaretçi bakımından kayda değer bir düşüş yaşadı.

Güney Kore’deki düzenleyici kuruluş olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), bundan iki ay önce ülkedeki bankaların kripto para borsalarıyla anlaşma yapabileceğini, bankalar ve kripto para borsaları arasında işbirliği sağlanabileceğini duyurdu.

Kripto Para Ticaret Hacminde Rekabet Sürüyor: Güney Kore Malta’yı Geçti isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Ticaret Hacminde Rekabet Sürüyor: Güney Kore Malta’yı Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Trump Çin Hükümetine Ripple (XRP) İle Cevap Veriyor Bitcoin İçin, 2019’da Dikkat Edilmesi Gereken 4 Önemli Tarih 14 Kasım Litecoin analizi: LTC fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki yön ve daha fazlası Bittrex Liechtenstein Merkezli Yeni Platformunu Duyurdu Ripple Kuveyt Merkez Bankası İle Görüşüyor!!! Anlaşma Onaylanacak mı? Japonya’daki Şirketten Yeni Adım: Blockchain’deki Zayıf Noktaları Gösteren Uyarı Sistemi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır