Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Şirketi Circle, Yatırım Platformunu Satın Almayı Başardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Şirketi Circle, Yatırım Platformunu Satın Almayı Başardı
Kripto Para Şirketi Circle, Yatırım Platformunu Satın Almayı BaşardıKripto para şirketlerinden olan Circle, sermaye toplama platformu SeedInvest’i satın alarak bünyesine kattı.

New York merkezli yatırım platformlarından olan SeedInvest, 2012 yılında kurulmuştu. Şirket o dönemden beri 220 farklı firma için toplamda 240 bin farklı yatırımcıdan para toplamayı başardı.

Finansal Sektörü Düzenleme Otoritesi (FINRA), Circle ve SeedInvest arasında gerçekleşen satın alma işlemini resmi olarak onayladığı zaman SeedInvest’in hizmetleri kripto paraları da kapsayacak şekilde değiştirilebilecek.

Circle ayrıca satın aldığı bu platform sayesinde kendi platformunun likiditesini arttırmanın yanı sıra kullanıcılara daha fazla seenek sunmaya başlayacak. Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Bloomberg’e verdiği röportajda şöyle konuştu:

“SeedInvest, sermaye toplamanın yenilikçi bir yolunu bulmak için hükümetle çok sıkı bir işbirliği yürütüyordu. Kripto para bazlı menkul kıymetler, zaman içerisinde her şirketin alışacağı bir menkul kıymet türü haline gelecekler.”

Circle eylül ayında ABD Doları ile desteklenen USD Coin (USDC) adlı yeni bir dijital token oluşturdu. Circle, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda 20’den fazla şirketin söz konusu tokenı destekleyeceğini belirtmişti.

Circle bu haftanın başlarında Circle Invest adlı uygulama içerisinde ‘Koleksiyonlar’ adlı yeni bir özellik getirdiğini duyurdu. Kullanıcılar bu yeni özellikle birlikte tek bir kripto paraya veya birden fazla kripto para aynı anda yatırım yapabiliyorlar.

Circle 2013 yılında yatırım bankacılığının ve yönetiminin dev ismi olan Goldman Sachs (NYSE:GS) tarafından kuruldu. Şirket müşterilerine hem sosyal mesajlaşma hem itibari para aktarım imkanı sunan Circle Pay ve ayda 2 milyar dolarlık para akışının gerçekleştiği Circle Trade gibi birbirinden farklı ürünleri kullanma imkanı sunuyor.

Kripto Para Şirketi Circle, Yatırım Platformunu Satın Almayı Başardı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Şirketi Circle, Yatırım Platformunu Satın Almayı Başardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Grafikle gösterildi: “Bitcoin’de gerçek FOMO, 10,000 dolardan sonra başlayacak” JPMorgan: Bitcoin 2017’deki gibi yine gerçek değerinin üzerine çıkarıldı Cryptograffiti’nin Hal Finney Anısına Yaptığı Eser, 30.000 Dolarlık Teklifi Aştı! Ünlü Girişimci: XRP Önümüzdeki Haftalarda Bir Hamle Yapacak Charles Hoskinson Son Çeyrekte Cardano’yu Neyin Beklediğini Paylaştı Fundstrat analisti: Bitcoin geçici düzeltmesini tamamladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır