Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rus İş Adamları Birliği, Kripto Paralar ile İlgili Alternatif Bir Taslak Oluşturacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rus İş Adamları Birliği, Kripto Paralar ile İlgili Alternatif Bir Taslak Oluşturacak
Rus İş Adamları Birliği, Kripto Paralar ile İlgili Alternatif Bir Taslak Oluşturacak

© Reuters.  © Reuters.

Rus Girişimciler ve İş Adamları birliğinin içinde yer alan bir grubun, şu anda alternatif bir kripto para düzenleme taslağı üzerinde çalıştıkları ve bu sayede çeşitli anlaşmazlıklara son vermek istedikleri belirtildi.

Bu alternatif yasa taslağının, bir grup Rus önemli yöneticiler tarafından oluşturulacağı belirtilirken, bu isimlerin arasında Nornickel isimli nikel ve paladyum madenciliği firmasının sahibi olan multi milyarder Vladimir Potanin’in de olduğu belirtildi.

Birliğin başkan yardımcısı Elina Sidorenko’ya göre, bu yeni taslak, dijital ürünleri üç ana grup içinde toplayacak. Bunlardan birisi senetlere denk sayılacak tokenler, ikincisi kripto paralar ve üçüncüsü de dijital imzalar olacak. Sidorenko, bu noktada kripto paraların daha farklı şekilde muamele göreceğini belirterek şunları söyledi:

”Kripto paraların özel bir statüsü olacak. Rusya’da daha önce hiçbir şekilde yer almamış bir statüden bahsediyoruz. Rus Merkez Bankası’nın koyduğu temel kural ve regülasyonlar üzerinde yönetilecek. Kripto para borsalarına merkez bankası lisansları verecek. Bu noktada da, kripto para sahiplerinin durumları senet sahiplerine göre özellikle kolaylaştırılmış olacak ki bu güzel bir şey.”

Sidorenko bu yapılan yeni düzenlemelerin eskisine kıyasla daha efektif olacağını düşündüğünü de belirtti. Sidorenko, Rus hükümetinin daha önce yaptığı kripto para düzenleme taslağında bazı eksiklikler olduğunu ve bunların giderilmesinin önemli olacağını da sözlerine ekledi.

Rus basınında çıkan haberlere göre bu alternatif taslak, önce RSPP tarafından onaylanacak ve sonra da Ekim sonuna doğru meclise gelecek.

Rus İş Adamları Birliği, Kripto Paralar ile İlgili Alternatif Bir Taslak Oluşturacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rus İş Adamları Birliği, Kripto Paralar ile İlgili Alternatif Bir Taslak Oluşturacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ayı Piyasası, ATM’leri Vurmadı: Avustralyalı ATM Girişimi, Haftalık 360 Bin Dolar Kazanıyor İşte Bitcoin’in şimdi hangi seviyeleri görebileceğine yönelik yeni tahminler Kripto borsası Coinbase tek başına boğa koşusunu tetikleyebilir mi? Kazakistan’daki Anaokulları Blockchain’i Kullanacaklar Zimbabve Maliye Bakanı: Kripto Para Birimleri Zimbabve’nin Nakit Sıkıntısını Çözebilir Cryptopia Borsası, Yenilenmeye Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır