Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasasının Kurumsal Yatırımcıları, OTC Platformlarına Yönelmeye Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasasının Kurumsal Yatırımcıları, OTC Platformlarına Yönelmeye Başladı
Kripto Para Piyasasının Kurumsal Yatırımcıları, OTC Platformlarına Yönelmeye BaşladıKurumsal yatırımcılar özellikle 2018 yılının başlarından itibaren kripto para sektörüne etki etmeye ve gerçek anlamda kripto para alım ve satımı yapmaya başladı. Büyük oyuncuların kripto para sektörüne giriş yapması bir çok kişinin beklediği bir gelişme olarak bilinse de, bu durum kripto para sektörü üzerinde hem olumlu hem de olumsuz bir etkiye neden olabilir.

Geçtiğimiz sene Bloomberg tarafından George Soros ve Rockefeller ailesinin kripto para birimlerine ilgi duymaya ve yatırım yapmaya başlayacağı yönünde haberler gündeme getirilmişti. Ailenin sahip olduğu 26 milyar dolarlık fon, iddialara göre kripto para birimi alıp satmayı gözden geçiriyordu ancak Rockefeller ailesinin risk sermayesi kolu Venrock, farklı bir yol tercih etmiş ve blockchain işletmesi kurma konusunda girişimcileri desteklemek adına Coinfund ile ortaklık imzalamıştı.

Mike Novogratz ise geçtiğimiz tarihlerde yaptığı açıklamada 2019 yılının birinci ve ikinci çeyreğinin asıl kurumsal yatırımcı gelecek dönemler olduğunu vurgulamıştı. Diar tarafından yapılan bir araştırmaya göre ise, geleneksel kripto para borsalarındaki kripto para alım satım işlemi, başka platformlardaki işlemler yüzünden sürekli hacim olarak küçülmekte. Bunun en büyük sebebi ise kurumsal yatırımcıların fark edilmemek için kullandıkları OTC (tezgah üstü) kripto para platformlarından alım veya satım yapmaları.

OTC piyasa saatleri içerisinde, BTC trading hacminde %20’ye kadar artış yaşanırken, Grayscale firmasının Bitcoin Investment Fund (GBTC) hacmi 2017 ile 2018 kıyaslamasında %35’e yakın kayıp yaşamakta.

Yani temel olarak kurumsal yatırımcılar daha yüksek likiditeye sahip OTC platformlarına yöneliyor ve bu durum zaman zaman yaşanan ani ve anlamsız düşüşlerle çıkışların arkasında yatan temel sebep olabilir.

Kripto Para Piyasasının Kurumsal Yatırımcıları, OTC Platformlarına Yönelmeye Başladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasasının Kurumsal Yatırımcıları, OTC Platformlarına Yönelmeye Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fork savaşı devam ediyor: Ama borsalar BCHABC’yi “BCH” olarak etiketliyor Milyon dolarlık Bitcoin yatırımcısından meteorik fiyat tahmini Google Cloud’a Eklenen Altcoin Yükselmeye Devam Ediyor Bitcoin çöküşünün katalizörü bulundu: Tehdit Slushpool madencileri Weiss Ratings: Facebook Kripto Para Projesi Gizlilik Odaklı Değil Bank of America Yöneticisi Blockchain’in Geleceğinden Umutlu Değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır