Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Finansal Danışman Jenkin Bitcoin Konusunda Uyardı: Birisi Paranızı Alırsa, Şikayet Edebileceğiniz Kimse Yok

Ana Sayfa » GÜNCEL » Finansal Danışman Jenkin Bitcoin Konusunda Uyardı: Birisi Paranızı Alırsa, Şikayet Edebileceğiniz Kimse Yok
Finansal Danışman Jenkin Bitcoin Konusunda Uyardı: Birisi Paranızı Alırsa, Şikayet Edebileceğiniz Kimse Yok

© Reuters.  © Reuters.

Günümüzde Bitcoin‘e veya herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak isteyen girişimcilerin dudaklarında genellikle aynı soru var, bu olay riskli mi, yoksa değil mi?

Geçtiğimiz günlerde CNBC‘ye konuk olan Oxygen Financial’ın CEO’su ve aynı zamanda bir finansal danışman olan Ted Jenkin, bu soruyu yatırımcılar için cevapladı.

Bitcoin eşler arası bir ödeme sistemi. CEO’ya göre bu sebepten ötürü, hükümet işin içine dahil olmuyor ve herhangi bir FDIC sigortası veya merkez otorite de bulunmuyor. Jenkin’e göre yukarıdaki cümleler, paranızın kaybolması durumunda, kaybınızı geri almanın çok ama çok zor hale getiren bir kaç sebep.

”Eğer birisi cidden sizi hackler ve bütün paranızı alırsa, şikayet edebileceğiniz kimse yok.”

Bunun yanı sıra Bitcoin yatırımcılarının dikkat etmesi gereken başka bir konu daha var ve o da vergiler.

”Eğer Bitcoin’e 3.000 dolar yatırıp, bunu 10.000 dolara satarsanız, vergi dairesine 7.000 dolarlık kazanç bildirimi yapmak ve bunun vergisini ödemek zorundasınız.”

”Eğer bunu yapmazsanız, yine kendinizi herhangi bir kurum tarafından denetlenme sonucu sizin aslında para elde ettiğiniz görmeleri ve başınıza çok daha büyük bir çorap örmeleri sıkıntısı ile derde sokabilirsiniz.”

Bunun yanı sıra yine CEO’ya göre, bitcoin ve kripto para birimlerinin şu an gelişim aşamasının çok erken safhasında olduğunu da unutmamalı ve bu ödeme yönteminin hala yaygınlaşmadığını da akıldan çıkarmamakta önem var. Jenkin’e göre bu konuda örnek olarak, Bitcoin veya kripto para birimlerinin ABD’nin en büyük mağaza zincirlerinden olan Walmart (NYSE:WMT) veya Target içerisinde kullanılamıyor olması gösterilebilir.

”Portföyünüzü çeşitlendirin ve kaybetmeyi göze alamayacağınızdan çok yatırım yapmayın.”

Finansal Danışman Jenkin Bitcoin Konusunda Uyardı: Birisi Paranızı Alırsa, Şikayet Edebileceğiniz Kimse Yok isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Finansal Danışman Jenkin Bitcoin Konusunda Uyardı: Birisi Paranızı Alırsa, Şikayet Edebileceğiniz Kimse Yok - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Bitcoin ve altcoin’lere yönelik önemli bir rapor yayınladı! Samsung Blockchain Telefonu PundiX’ten Satın Alım Yaptı Roubini’ye Göre Bitcoin ve Kripto Paralar Erimeye Yüz Tutmuş Bir Çöplük Çin’in İlk Kripto Para Borsası BTCC Güney Kore’ye Geçiş Yapıyor Sıcak Gelişme: SEC, VanEck/SolidX ETF’sini Erteledi Bitcoin ve Libra: Aralarındaki Farklar Neler?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır