Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Amazon Balon Ekonomisini Atlattı: Bitcoin de Atlatacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Amazon Balon Ekonomisini Atlattı: Bitcoin de Atlatacak
Amazon Balon Ekonomisini Atlattı: Bitcoin de AtlatacakKripto para firması CryptoOracle’ın kurucusu Lou Kerner’a göre Bitcoin yatırımının anahtarı sabır. CNBC’ye açıklama veren Kerner, 1990’larda yaşanan dot-com balon ekonomisi ile ciddi değer kaybına uğrayan ticaret devi Amazon’un şu anda sermaye bazında en büyük çevrimiçi mağaza olduğuna dikkat çekti ve bitcoin yatırımcılarının içlerini rahat tutmalarını tembihledi. Kerner:

“Kripto para sektöründe faaliyet gösteren birçoğumuzun baktığı gibi internet balonuna geri dönerseniz Amazon’un 2 sene içinde %95 düşüş yaşadığını gözlemlersiniz.”

Açıklamanın devamında ise Kerner, Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmak için piyasada yaşanacak dalgalanmalara tahammülün şart olduğunu belirtti. Bununla beraber kripto paraların şu anki piyasada gösterdikleri zayıflıkların sebebinin bitcoin’e duyulan güvensizlik olmadığını; bitcoin altın gibi bir değer saklama aracı haline geldikçe bu durumun düzeleceğini ifade etti.

“Benim için Bitcoin bir değer saklama aracı ve şu ana kadar kullanılanlar arasında en iyisi. Zamanla Bitcoin altını geçecek. Bu bir gecede olacak bir değişim değil.”

Şu anki fiyatlandırmalar ile 80 milyar dolar eşiğinin altında pazar payına sahip Bitcoin’in altınla baş edebilmesi için payını birkaç yüz oranında büyütmesi gerekiyor.

Kerner’in bitcoin’e duyduğu büyük güven Stanford Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapan Roy Amara’nın bir sözü ile açıklanabilir; “Büyük değişimler getiren teknolojilerin ilk etkisi abartılır, uzun dönem etkisi ise küçümsenir.”

Boğalar Hala Ayakta

Günümüzde kripto para mecrasında ayı piyasasını anımsatan koşullar olmasına karşın Kerner piyasayı hala bir boğa piyasası olarak değerlendiriyor ve bu görüşünde yalnız değil. Fundstrat Global Danışmanlık’ın kurucusu Tom Lee’ye göre Bitcoin sene bitmeden 15.000 dolar seviyesine ulaşacak. Blockstream’in CEO’su Adam Back ise bir tweet’inde önümüzdeki yıllarda bitcoin’in 250.000 dolar ile 500.000 dolar arasında faaliyet göstereceğini ifade etti.

Amazon (NASDAQ:AMZN) Balon Ekonomisini Atlattı: Bitcoin de Atlatacak isimli makale Mert KARAGÖZOĞLU tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amazon Balon Ekonomisini Atlattı: Bitcoin de Atlatacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

CME Group CEO’su: Kripto Paraların Önündeki Engel Düzenlemeler Ethereum 9% düşüşle 248,74 seviyesinin altına geriledi Changelly CEO’sundan Monero Çalınma İddialarına Yanıt: Saçmalık! Yahoo! Destekli Kripto Para Borsası Mayıs Ayında Piyasaya Çıkacak! Robot Sophia’nın Arkasındaki Ekip, Bir Blockchain Şirketi ile Anlaşma İmzaladı Bitcoin’de Bu İndikatör Ayıları Çaresiz Bırakabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır